Katarína Oravská Hokej

Posledný zápas sezóny: Snaha Brezňanov bola veľká... žiaľ nestačila

Hokejoví seniori nastúpili v poslednom zápase sezóny proti Humennému. Situácia bola o to zložitejšia, že viacerí naši hráči boli zranení. Brezno celkovo v tabuľke obsadilo predposledné miesto. Jednotlivé zápasy zhodnotil Peter Šulej, člen Výkonného výboru HK Brezno a manažér A mužstva.

Ilustračný obrázok k článku Posledný zápas sezóny: Snaha Brezňanov bola veľká... žiaľ nestačila

Seniori

1.3.2014
MHK Humenné – HK Brezno 10:3 (2:0, 4:0, 4:3)
Góly HK Brezno: Brozman (Cpin), Štubňa, (Brozman, Turňa), Štubňa (Turňa, Lunter)
Najťažšie nakoniec! Zložitá situácia nastala, keď Brezňania oslabení o niekoľko hráčov cestovali na posledný zápas tejto sezóny, nakoniec štrnásti do poľa, z toho viacerí zo zranením v snahe dohrať súťaž so cťou. Prvá tretina bola zo strany Horehroncov výborná, napriek tomu, že inkasovali v šiestej minúte snažili sa držať súpera čo najdlhšie na dištanc. To sa im aj darilo, ale proti bol hlavný rozhodca, ktorý uznal hosťom gól, ktorý bol dosiahnutý evidentne vysokou hokejkou. Hostia občas pohrozili a Petrík v bráne domácich sa musel obracať najmä počas presilových hier našich. Úvod druhej časti súper začal bleskovým zužitkovaním presilovej hry a postupne stupňoval tempo a pridal ďalšie tri góly, škoda nevyužitých šancí, po ktorých skúsený súper vždy trestal z protiútoku. V tretej časti sa už súper šetril na finále, v bránke domácich nastúpil Hudák. Prekonal ho strelou takmer z polovice Brozman a dvakrát Štubňa, súper hral v exhibičnom tempe najmä presilovky, v ktorých dával oku lahodiace góly. Snaha Brezňanov bola veľká, nestačila však na kvalitou nabitý káder Humenného. Brezno tak so ziskom 14 bodov obsadilo 7. priečku, pred posledným Sabinovom. Finále 2. ligy obstarajú, víťaz východu Humenné a víťaz západu, Dubnica.

1.3.2014
HK 95 Pov. Bystrica – HK Brezno 4:2 (3:2, 1:0, 0:0)
Góly HK Brezno: Mirilovič (Kostelný, Giertl), Mirilovič (Lupták, Výbošťok)
Brezňania sa v stretnutí ujali rýchlo vedenia, ale domáci dokázali za krátky čas otočiť vývoj stretnutia vo svoj prospech. Hostia boli miestami bezradní v koncovke, keď sa nevedeli presadiť ani z čistých gólových príležitostí. Pripísali si tak štvrtú prehru s týmto súperom v sezóne a potvrdili tak, že im jeho herný štýl nesedí.

2.3.2014
HK Púchov – HK Brezno 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
Góly HK Brezno: Rybár (Výbošťok, Mirilovič)
Tak ako v sobotu aj teraz boli Brezňania lepším mužstvom, čo po stretnutí uznal aj domáci tréner, ale preniesli si so sebou nemohúcnosť v koncovke a tá ich obrala o možnosť bodovať. V tretej časti viedli ale súper dvoma gólmi otočil stretnutie a keďže koncovka bola tento víkend pre nich neznámou nebodovali ani v Púchove.

9. ročník
MHK 32 Liptovský Mikuláš – HK Brezno 8:2 (3:0, 2:1, 3:1)
Góly HK Brezno: Tvrdoň (Bodnár), Tvrdoň (Švantner)
Bezduchý výkon podali deviataci v Liptovskom Mikuláši. Kolektív ako celok nefungoval na 100 %, čo sa nevypláca. Malá aktivita a príliš pasívne bránenie spôsobilo narastanie vedenia súpera a ubúdanie nášho sebavedomia. Domáci pohodlne kráčali za svojím cieľom, čomu sme sa mi len prizerali. Pevne veríme, že tento výpadok bol ojedinelý a chlapci už v najbližšom stretnutí predvedú hru, ktorou dokázali porážať favoritov súťaže.

8. ročník
MHK 32 Liptovský Mikuláš – HK Brezno 14:8 (5:0, 6:3, 3:5)
Góly HK Brezno: Sarvaš 7+0, Faško-R. 1+5, Matzenauer 0+4
Azda najhoršiu úvodnú tretinu predviedli ôsmaci. Súperovi dovolili ísť do päť gólového vedenia a prakticky mu odovzdali kontrolu nad zápasom. Pozitívne bolo aspoň to, že sa zmobilizovali aj za veľmi nepriaznivého stavu a ukázali odhodlanie aspoň pracovať na výsledku. Siedmimi gólmi exceloval Sarvaš, sekundovali mu Faško-R. s 1+5 a Matzenauer 0+4, škoda, že sa nepridali aj brankári, ktorí sa dostali v tomto stretnutí tesne nad 70 %, čo na víťazstvo nestačí.

7. ročník
HK Brezno – MHK 32 Liptovský Mikuláš 1:5 (0:0, 1:3, 0:2)
Gól HK Brezno: Škorvánek (Repka, Križian)
Najhokejovejší prejav ukázali naši hráči v tomto zápase. Od úvodu sme chceli ísť za víťazstvom a hráči pracovali veľmi disciplinovane. V prevej tretine sme si vypracovali aj sľubné šance a súperovi sme toho veľa nedovolili. V druhej tretine sme sa ujali vedenia a mali sme aj ďalšie príležitosti na gól. Súper nám však strelil v rozpätí troch minút tri góly a pribrzdil nás v rozlete. V tretej tretine sme opäť pokračovali v aktivite, ale už nám nebolo dopriate streliť kontaktný gól, ktorý sme si našou snahou zaslúžili. Chlapci odohrali výborný zápas a sami sa presvedčili o tom, že ak si udržíme koncentráciu a naša chuť a bojovnosť sú podporené skvelým výkonom brankára, môžeme hrať hokej 60 minút a budeme mať z našej hry radosť. Verím, že v takomto trende budeme pokračovať aj v budúcnosti.

6. ročník
HK Brezno – MHK 32 Liptovský Mikuláš 4:11 (2:5,1:1,1:5)
Góly HK Brezno: Štefančík, Auxt (Štefančík, Šimko), Zemko, Mihaly M.
Proti tomuto súperovi nám už druhýkrát nevyšiel úvod zápasu. Postupom času sme hru síce vyrovnali, no stále nám chýbal väčší dôraz pred našou bránkou. Súper tento priestor využil naplno a skóroval. Druhá tretina bola tiež vyrovnaná, ale stratu z prvej tretiny sa nám nedarilo zmazať. V tretej tretine sme strelili gól a dotiahli sme sa na súpera, no chyby v defenzíve nás stáli lepší výsledok. V našej hre musíme pridať na aktivite pred oboma bránkami a na dôkladnejšom bránení hráčov. Pohyblivejší súper zákonite zvíťazí proti nám, ak mu poskytneme toľko miesta a času pri streľbe a kombinácii.

23.2.2014
3. ročník – turnaj Spišská n. Ves
1. zápas
HC Košice – HK Brezno 10:0 (A:A 5:0, B:B 5:0)
Chlapci po dlhej ceste, krátkej rozcvičke mimo ľadu a krátkom rozkorčuľovaní dlhšie nevedeli chytiť krok so súperom, ktorý disponoval veľmi kvalitným a širokým kádrom, postupne sme sa orientovali a snažili sa držať krok, v stretnutí výborne podržali svoje mužstvá brankári Banko a Ďuriš, v opačnom prípade by bol asi rozdiel v skóre vyšší.

2. zápas
HK Spišská n. V. – HK Brezno 11:5 (A:A 7:5, B:B 4:0)
Góly HK Brezno: Šuchán Dávid 3, Tóth Patrik 2
V druhom stretnutí sme boli súperovi vyrovnaným partnerom do času, kedy strelil štyri rýchle góly a získal psychickú výhodu, prvý polčas sme hrali 4:2 a to štvrtý gól hostí padol po klaksóne. V druhej polovici súper dokázal streliť rýchle góly a vďaka nim vyhral. Pozitívne bolo, že obe naše mini družstvá sa už dostali do šancí a v A družstve ich aj premenili na góly, čo nás povzbudilo.

3. zápas
HK Poprad – HK Brezno 4:6 (A:A 2:3, B:B 2:3)
Góly HK Brezno: tím A – Šuchán Dávid , Tóth Patrik, Nepšinský Samuel, tím B – Bálint Alex 2, Pisch Miroslav
Po dvoch našich prehrách a dvoch prehrách Popradu sme chlapcom dali jasne najavo, že víťaz tohto stretnutia bude mať medailu a ten kto prehrá, oči pre plač. Chlapci si to vzali za svoje a dokázali sme ich tak poblázniť, že sa vrhali do striel, bojovali o každý puk a snažili sa z celého srdca tento zápas vyhrať. Nakoniec sa to dramatickom priebehu podarilo a odmenou boli usmiate tváre a bronzovou medailou na krku.

Cennejšie ako medaily z tohto turnaja, ktorý vyhrali Košice, pred Spišskou n. Vsou, Breznom a Popradom boli cenné skúsenosti v ťažkej konfrontácii. Deti prežili peknú nedeľu plnú emócií, tak ako aj ich rodičia a tento fakt nech je najväčšou satisfakciou pre všetkých zúčastnených.