Mário Hanzel Hokej

V hokejovom derby víťazstvo Brezna

Presne po mesiaci zaznamenali hokejisti Brezna piate víťazstvo v súťaži. V regionálnom derby zdolali Detvu.

Vstup do zápasu mali lepší hostia, keď už v 23. sekunde otvoril skóre Škvaridlo. V 5. minúte sa k nemu pridal Hraško. Zlý vývoj zápasu Brezňanov nezlomil a ešte v prvej tretine otočili skóre vo svoj prospech po dvoch góloch Lisoňa, po jednom pridali Šimčík a Zigo. V druhej tretine vynikli obaja gólmani, keď za svoj chrbát nepustili ani jeden puk. O troch bodoch domácich definitívne rozhodla tretia dvadsaťminútovka, v ktorej domáci v priebehu necelých troch minút zvýšili až na 6:2.

BREZNO – DETVA 7:3 (4:2, 0:0, 3:1) Góly: 10. Lisoň, 10. Šimčík, 19. Lisoň, 20. Zigo, 43. Rapčan, 46. Zigo, 55. Čerňan – 1. Škvaridlo, 5. Hraško, 54. Pukalovič. Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky 2:0, oslabenia 0:0.

HK: J. Beňo– Bálint, M. Babic, Mitro, Malíček, Ivan, M. Nemček, Mat. Lešánek – B. Bedník, A. Bezák, Lisoň – Drotár, J. Šimčík, J. Babic – Rapčan, Piperek, Čerňan – Zigo, Frgolec. Tréner T. Daniš.

HC 07: Šimko– Kozelnický, Pukalovič, Špila, Hraško, P. Molota, Zošiak, Ťavoda – Pohorelec, Mahdalík, Škvaridlo – Igor Majeský, Kóňa, M. Čanky ml. – Rehuš, B. Srnka, Škvarka – Tarnóczy, Lesko, P. Šťastný. Tréner M. Čanky st.