Sobota 20. júl 2019 Iľja/Eliáš  20 °C
Katarína Oravská Samospráva

10 známych miest a obcí v okolí Brezna: Kto im bude najbližšie roky šéfovať?

Napínavá volebná sobota je už za nami a výsledky voľby hlavy mesta Brezno sú každému dobre známe. Ako však dopadlo hlasovanie ľudu v našom okolí? Pozrite si to...

Ilustračný obrázok k článku 10 známych miest a obcí v okolí Brezna: Kto im bude najbližšie roky šéfovať?
Zdroj: TASR

V dvoch okolitých mestách dopadli voľbý rozdielne. Kým totiž v Tisovci svoj post obhájil po siedmykrát kandidát SMER-SD Peter Mináč, ktorý sa tak stal služobne najstarším primátorom na Slovensku so ziskom 943 hlasov pred Irena Milecová (316 hlasov), Pavlom Cibuliakom (171) a Irenou Vetrákovou (47), v Banskej Bystrici zasande do primátroského kresla nový muž. Petra Gogolu, ktorý v týchto voľbách získal 4248 hlasov, nahradí nezávislý kandidát (NEKA) Ján Nosko, ktorého podporilo 9739 voličov. Pozreli sme sa však aj na niekoľko známych obcí z okresu Brezno.

Bezproblémové obhajoby

V Čiernom Balogu svoj starostovský post s prehľadom obhájil František Budovec (NEKA), takisto v Mýte pod Ďumbierom Roman Švantner (ASV), v obci Podbrezová Ladislav Kardhordó (NEKA), v Pohronskej Polhore Hyacinta Tyčiaková (SMER-SD), v Polomke Ján Lihan (SDKÚ-DS), vo Valaskej Juraj Uhrin (NEKA) a v Bystrej Marian Alberty (NEKA).

Opačná situácia sa odohrala v Heľpe. Doterajšieho starostu Jozefa Filla (SMER-SD) doslova prevalcoval nezávislý kandidát Peter Hyriak, keď získal o 370 hlasov viac.

TU si pozrite výsledky volieb zo všetkých obcí volebného obvodu Brezno.

Zdroj: Štatistický úrad SR
Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk