5 rád od ostrieľanej vizážistky z Brezna: V čom spočíva tajomstvo dokonalej vizáže?

Práce je jej hobby. Každý deň sa do nej teší. Snaží sa, aby si jej klientky pri pohľade do zrkadla povedali wau. Krása a sila je podľa nej v jednoduchosti a prirodzenosti. Prečítajte si užitočné rady a tipy od ostrieľanej breznianskej vizážistky Anny Luňáčekovej.

Katarína Oravská
Ilustračný obrázok k článku 5 rád od ostrieľanej vizážistky z Brezna: V čom spočíva tajomstvo dokonalej vizáže?
Zdroj: Dnes24.sk

Anna Luňáčeková má svoj salón v Brezne. Svoju prácu považuje skôr za stretnutie s ľuďmi, ktorí jej niečo dajú do života a verí, že aj ona im, či už krásu alebo radu. Breznianky sú podľa nej veľmi pekné ženy. Presa len, základom kvalitnej vizáže je aj čistá a zdravá pleť, ktorá je jednou z prvých vecí, ktoré si na človeku všimnete. Poradili sme sa teda s odborníčkou na slovo vzatou, prečítajte si jej tipy.

Čo je teraz trendy, aké líčenie letí? S akými požiadavkami na líčenie sa najčastejšie stretávate?

V trende líčenia je prirodzenosť a jednoduchosť, vyzerať naturálne. U mojich klientiek je to rôzne. Jedny majú požiadavku na extravagantné líčenie, ktoré rešpektujem, tak ako aj to jednoduché a prirodzené. Každý človek je iný a snažím sa urobiť ho šťastným podľa toho, ako sa on chce vidieť.

Ako je to so zákazníčkami, nechajú si poradiť alebo prichádzajú s jasnými predstavami, čo chcú?

Je to rôzne. Niektoré si prinesú so sebou aj obrázok a niektoré to nechávajú úplne na mňa. Ja som veľmi rada, aj na jednej aj na druhej strane. Chcem im vyhovieť k spokojnosti, aby keď sa pozrú na seba do zrkadla, povedali: „WAU“.

Sú Breznianky odvážne v experimentovaní alebo naopak?

Skôr tie mladšie ročníky sú odvážnejšie a staršie to nechávajú v jednoduchosti. Ja sa prikláňam k nim, pretože v jednoduchosti a prirodzenosti je krása a sila. Držím sa hesla: Zdravím ku kráse. Breznianky máme veľmi pekné ženy. Myslím si, že zdravé klientky sú všetky pekné a ostatné kožné záležitosti, ktoré sú patologické riešime v spolupráci s kožnými lekármi.

5 rád odborníčky

Aké rady, alebo tipy by ste odporučili našim čitateľkám v rámci vizáže, make-upu alebo celkovo starostlivosti o pleť?

Z hľadiska make-upu, by som poradila…

  1. držať sa prirodzenosti,
  2. vyberať si make-up vo farbe svojej pokožky. Berieme na zreteľ zimu a leto.
  3. A držať sa trendov, ktoré nám neuškodia.

V starostlivosti o pleť by som podotkla to najdôležitejšie…

  1. Tri kroky správneho ošetrenia pre zdravú pleť a to je: odlíčenie pleťovým mliekom, tonizovanie pleťovou vodou a následne krém na ochranu pred vonkajším prostredím.
  2. Odporučím vyberať si kozmetiku luxusnejšiu, kvalitnejšiu, ktorá je certifikovaná zdravotníctvom. Chcem všetkým ženám a dievčatám podotknúť dôležitú informáciu, aby sa radili vo všetkom, čo sa týka pokožky tváre s odborníčkou, ktorá má znalosti z kozmetiky alebo s kožnou lekárkou, aby sa nestalo, že v predajni jej poradia krém, čo síce robí dobre predavačke, ale nemusí zákazníčke.

Ako dlho sa venujete tejto práci?

Ako dlho sa venujem tejto práci? K tejto otázke sa snáď ani nevyjadrím (smiech). Je to môj koníček, moje hobby. Každý deň sa teším do práce, ktorú skôr považujem za stretnutie s ľuďmi, ktorí mi niečo dajú do života a verím, že aj ja im, či už krásu alebo radu.

Foto: Archív A. Luňáčeková

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame