Agrofilm predstaví filmy s témou poľnohospodárstva z celého sveta

Zaujímavé filmové projekcie a bohatý sprievodný program ponúkne 34. ročník Medzinárodného filmového festivalu Agrofilm, ktorý sa začne v pondelok 1. októbra.

Ilustračný obrázok k článku Agrofilm predstaví filmy s témou poľnohospodárstva z celého sveta
Zdroj: TASR

Festival každoročne približuje divákom prístupnou formou špecifické témy poľnohospodárstva, potravinárstva, ochrany prírodných zdrojov a života na vidieku, informoval jeho spoluorganizátor Ján Škorňa. Festival potrvá do 6. októbra.

Na Agrofilm 2018 bolo prihlásených 91 filmov z 24 krajín, medzi nimi aj filmy z USA, Austrálie, Veľkej Británie, Ruska, Kirgizska, Iránu, Nepálu, Konga či Mongolska. Medzinárodná porota Agrofilmu hodnotila a oceňovala z výberu 30 filmov zaradených do hlavnej súťaže. Mnohé ocenené filmy budú premietané počas festivalového týždňa v slovenskom znení, ale aj vo verejnoprávnej RTVS.

Viac ako 100 filmových projekcií sa uskutoční na deviatich miestach. Festivalové filmy si budú môcť pozrieť návštevníci v Národnom poľnohospodárskom a potravinárskom centre – Výskumnom ústave živočíšnej výroby v Nitre – Lužiankach, na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite v Nitre, Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre, Technickej univerzite Zvolen, Univerzite veterinárneho lekárstva a farmácie v Košiciach, Univerzite Komenského v Bratislave, v Synagóge v Brezne a v multikine Mlyny Cinemas v Nitre.

Rovnako ako po minulé roky bude súčasťou festivalu interaktívne Diskusné fórum spojené s premietaním filmov na tému Farmárske potraviny na slovenský stôl.

Odborné vystúpenia a diskusia budú spojené s ochutnávkou domácich poctivých potravín, súčasťou podujatia bude vernisáž obrazov výtvarníčky Marty Horníkovej v galérii Národného poľnohospodárskeho a potravinárskeho centra – Výskumného ústavu živočíšnej výroby v Nitre – Lužiankach, ktoré je organizátorom festivalu.

Ilustračné foto, TASR

Zdroj: TASR