Minulotýždňové Dni mesta Brezna sa niesli nielen v hudobnom, ale aj športovom duchu. Vyhlásili najlepších športovcov mesta Brezno za rok 2018.

Ilustračný obrázok k článku Aj Brezno má svoje športové osobnosti, ktoré nás skvelo reprezentujú doma i vo svete
35
Zdroj: Mesto Brezno

Kráľovské dni Horehronia sa niesli aj v duchu oceňovaní úspešných športovcov. Mesto sa im tak verejne poďakovalo za dosiahnuté výsledky a reprezentáciu doma, ako aj za hranicami regiónu i Slovenska. Ocenenia im odovzdal primátor Tomáš Abel, ktorý im poprial, aby sa im naďalej darilo v ďalšom športovom pôsobení.

Ocenenia získali: najlepší športovec – Lenka Ťažká (Karate klub Milana Piliara). Dosiahla mnoho úspechov, vyhrala juniorské majstrovstvá SR (MSR) a na seniorských skončila druhá; najlepší športový kolektív – Štafeta ŠK Flipper Brezno (Timea Mecková, Sascha Jirmerová, Ema Valachová a Hanna Bubelínyová). Vlani na MSR mladších žiakov obsadili 5. miesto.

Majstri z Horehronia

Najlepší športový tréner – Monika Jenčová (Karate klub Milana Piliara). V jej kolektíve pôsobia 2 majstri Slovenska, víťazka Slovenského pohára (SP), pretekárka, ktorá sa zúčastnila na ME. Jej zverenci vlani získali dovedna 216 medailí; najlepší športovci klubu – Ice Skating Team Brezno – Emma Štulajterová. Na podujatiach SP obsadila dve prvé a štyri druhé miesta; ŠK Flipper Brezno – Veronika Slivková. Vlani na MSR juniorov získala 4. miesto, dve 6. miesta; Športový strelecký klub Brezno – Alex Kortán. V roku 2018 sa zúčastňoval na podujatiach národnej ligy mládeže, kde v konečnom poradí obsadil 4. a 6. miesto; Klub biatlonu Brezno – Barbora Horniaková.

Medzi jej najvýraznejšie úspechy patrí 17. miesto na IBU pohári vo Francúzsku a 8. miesto na Európskom zimnom olympijskom festivale mládeže v Sarajeve. Freeride lyžovanie – Ján Tajboš. Na svoje konto si pripísal 5. miesto vo Francúzsku a 7. v Andorre; Atletický klub Mostáreň Brezno – Michal Medveď. Na halových MSR dorastencov obsadil v guli 9. miesto, v hode oštepom siedme. Primátor zároveň ocenil futbalistov FK Brezna, a to pri príležitosti ich veľkého úspechu, postupu do V. ligy.

Zdroj a foto: Mesto Brezno

A ako to vyzeralo na tohtoročných oslavách mesta? Pozrite si v našej galérii.

Veselo na Horehroní: Dni mesta Brezna 2019