Ilustračný obrázok k článku ANKETA: Prečo turisti naše mesto obchádzajú? Brezňania v tom majú jasno!
Foto: Katarína Oravská

ANKETA: Prečo turisti naše mesto obchádzajú? Brezňania v tom majú jasno!

Prečo turisti naše mesto obchádzajú? Túto jednoduchú otázku sme položili niekoľkým obyvateľom Brezna. Niektorí naše mesto nešetrili, iní však i v neveľkom Brezne vidia turistický potenciál.

Od Vás
Od Vás

ANKETA: Prečo turisti naše mesto obchádzajú? Brezňania v tom majú jasno!

Prečo turisti naše mesto obchádzajú? Túto jednoduchú otázku sme položili niekoľkým obyvateľom Brezna. Niektorí naše mesto nešetrili, iní však i v neveľkom Brezne vidia turistický potenciál.

Ilustračný obrázok k článku ANKETA: Prečo turisti naše mesto obchádzajú? Brezňania v tom majú jasno!
Foto: Katarína Oravská

Krásna príroda, turistické chodníky, lyžiarske strediská či Nízke Tatry doslova lemujú naše Brezno. Avšak, priamo v meste turistov stretnete len veľmi zriedka. Tí sa práve orientujú na naše okolie – Horehronie. Naozaj Brezno nemá čo ponúknuť? Alebo o ňom turisti nevedia? Zisťovali sme, ako to vidia samotní Brezňania.

Peter: Kto by sa nevyhol Breznu, keď na každej lavičke, na každom rohu striehnu neprispôsobiví? Nehovorím o vstupnej bráne do mesta smerom z Horehronia…to odradí každého.

Ondrej: No Brezno ako okres ponúka veľa pekného aj zaujímavého, ale neviem, čo by som mal turistom odporučiť v priamo v meste. Možno sa zamerať na niečo kultúrne alebo niečo čo nemá každé mesto a potom to budovať ďalej. Nenapadá mi nič konkrétne, ale snáď niekto pochopí :) každopádne je to beh na dlhú trať.

Ivana: Neviem, po čo by sem turisti chodili. Ja sama z tadeto cez víkend utekám preč, buď dade na turistiku alebo sa okúpať. My tu nemáme ani to nešťastné kúpalisko, takže keď sú aj po okolí ubytovaní turisti, nemôžu si sem ani na deň prísť oddýchnuť, že by sa šli okúpať. Akurát si sem môžu prísť nakúpiť potraviny do obchodných reťazcov, avšak tie sú na okraji, takže námestiu sa vyhnú. Nehovorím, sledujem, že počas celého leta je cez víkend pripravený kultúrny program. Minule som šla v nedeľu okolo divdielka v parku pre najmenších a celkom som bola prekvapená, že tam bolo plno a ako tie deti od toho nemohli odtrhnúť oči. Keby som mala deti, tak to pravdepodobne využijem. Ale trebárs sama som na tom letnom kine, ani na žiadnom koncerte nebola, lebo ako vravím, víkend si chcem užiť, takže nebudem sedieť doma, aby som šla večer do letného kina, preto by som privítala skôr, keby bol program aj počas týždňa.

Júlia: Minule tu bol za mnou frajer z Banskej Bystrice. No mestom som ho previedla možno za polhodinu a to sme boli aj pri synagóge, keďže sa však nikde nedá ísť, ani do synagógy ani dnu do zvonice, tak je to ozaj rýchla prehliadka mesta. Fakt by mali tieto dve dominanty mesta zrekonštruovať, lebo to je jediné, čo by turistov v našom meste mohlo zdržať. Druhá kapitola sú však naše služby, česť výnimkám, ale už sa mi na terasách podnikov stalo, že som došla neskôr za kamarátkami a ony už mali objednané a ja som si už akosi nemohla objednať, lebo žiaden čašník sa ma neprišiel spýtať, čo si dám, nehovoriac o tom, že ani, keď dopijete, tak sa vás neprídu spýtať, že či si ešte niečo dáte, no to si už potom fakt človek ani nič nedá. A teraz, čo tu bol môj priateľ, tak sme si zašli na zmrzku na terasu na námestí. Nielenže sme čakali polhodinu, kým nám donesú, hoci terasa bola skôr prázdna ako plná, ale keď už nám doniesli a my sme tu zmrzku jedli, prišla o 10 minút čašníčka s účtom, že máme zaplatiť. No to bol teda gól, môj frajer nemal slov. Tak, keď vám ešte donesú účet rovno pri donesení drinkov, ok, to už človek ani nerieši, ale počas toho, keď už jete, sa postavia nad vás s účtom, že zaplaťte…akože Brezno a ešte nech sú urazení, že im človek nedá tringelt.

Erik: Brezno mám rád, máme tu krásnu prírodu a aj naše námestie má veľký potenciál vzhľadom na to, že je štvorcové. Čo však z toho? Lavičky sú permanentne obsadené neprispôsobivými obyvateľmi. Podnikatelia len nariekajú, ale koľkí z nich pritom ponúkajú kvalitné služby? Do synagógy ani zvonice sa nedá ísť. Nie je tu ani kupko ani nič zaujímavé, ako napríklad diskutované golfové odpalisko, nad ktorým väčšina Brezňanov ohŕňa nosom, tak radšej tu nemajme vôbec nič. V meste sú dve výborné akcie za rok – Dni mesta a Ondrejský jarmok, možno týmto smerom by sa bolo teba viac orientovať.

Čítajte tiež:

Prilákali sme Čechov aj Maďarov… Smutné je však TOTO zistenie o cestovnom ruchu v našom okrese

Vychytávky, ktorými chcú prilákať na Horehronie záplavu turistov: Elektrobickyle, tourbus, zubačka či letecký trenažér

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín