Katarína Oravská Rôzne

Bačovia prezradili postupy výroby hrudy či oštiepka: Najodvážnejší si mohli vyskúšať aj dojenie kôz

O väčšiu propagáciu miestneho salašníctva a syrárstva sa snažili organizátori prvého ročníka Syrového preboru v Krpáčove v okrese Brezno. Zástupcovia troch salašov vysvetľovali jednotlivé technologické postupy tak pri výrobe obyčajnej syrovej hrudy, ako aj oštiepka stlačeného do formy.

Ilustračný obrázok k článku Bačovia prezradili postupy výroby hrudy či oštiepka: Najodvážnejší si mohli vyskúšať aj dojenie kôz
Foto: Katarína Oravská

Ako povedal organizátor podujatia Martin Bendák, vlaňajší nultý ročník sa ľuďom veľmi zapáčil, preto sa opäť záujemcom predviedli, ako sa vyrábajú syry z ovčieho, kozieho alebo kravského mlieka.

V Krpáčove svoje umenie predvádzali zástupcovia troch salašov z Hornej a Dolnej Lehoty. Záujemcom vysvetľovali jednotlivé technologické postupy tak pri výrobe obyčajnej syrovej hrudy, ako aj oštiepka stlačeného do formy. Najodvážnejší si mohli vyskúšať ručné dojenie kôz. „Je to naša snaha o zviditeľnenie tradície salašníctva, ale na tej našej lokálnej úrovni. Spestrili sme to samozrejme aj ďalšími stánkami, ale najdôležitejší bol syr. Na mieste bola aj ochutnávka, a aby sme ľudí motivovali ešte viac, prispôsobili sme tiež ponuku jedál v hotelovej reštaurácii. V ponuke boli jedlá, kde dominoval syr,“ povedal Bendák.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie