Správy

Banskobystrický kraj hlási 3 nové prípady: Z ktorých okresov sú nakazení?

Slovensko má desiatky nových prípadov koronavírusu. Aká je situácia v našom kraji?

Ilustračný obrázok k článku Banskobystrický kraj hlási 3 nové prípady: Z ktorých okresov sú nakazení?
Zdroj: TASR

V utorok (21. 7.) na Slovensku pribudlo 37 prípadov nákazy novým koronavírusom. Celkovo krajina doteraz eviduje 2058 pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19, informuje Národné centrum zdravotníckych informácií na webovej stránke covid-19.nczisk.sk.

3 v našom kraji

Dosiaľ sa vykonalo 246.133 testov, pričom počas utorka laboratóriá otestovali 2571 vzoriek. Celkovo sa z ochorenia COVID-19 vyliečilo 1556 ľudí, v utorok pribudli 18 vyliečení pacienti.

V Banskobystrickom kraji zaevidovali tri prípady. Ide o ženu a muža z okresu Banská Štiavnica a muža z okresu Rimavská Sobota.

Najviac prípadov pribudlo v Nitrianskom kraji (14), nasleduje Bratislavský kraj (8) a Trenčiansky kraj (6). Zhodne po dva prípady pribudli v Trnavskom, Žilinskom a Prešovskom kraji.

Koľkí sú v nemocnici?

Hospitalizovaných je 16 pacientov, u desiatich z nich bolo ochorenie potvrdené. Na JIS sú dvaja pacienti, na umelej pľúcnej ventilácii nie je nikto.

Na Slovensku počas utorka nepribudlo žiadne úmrtie pacienta s pozitívnym testom na nový koronavírus. Celkový počet úmrtí je dosiaľ 28.

Foto: ilustračné

Koronavírus na Slovensku
31
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie