Benefičný koncert opäť pomôže malým pacientom v Brezne

Piaty ročník podujatia bude tak ako po iné roky nielen skvelým hudobným zážitkom, ale aj šľachetným činom.

Eliška Šándorová

Osud chorých pacientov detského oddelenia breznianskej nemocnice nie je štedrým darcom ľahostajný. Dôkazom sú úspešné štyri predchádzajúce ročníky. Nenechajte si ujsť jedinečnú príležitosť a v stredu 4. októbra o 18.00 zavítajte do Mestského domu kultúry v Brezne.

Tohtoročný benefičný koncert bude s novinkami. Podujatie usporiada nemocnica premiérovo spolu s mestom. Hostí poteší aj vynovená sála priestorov kultúrneho domu.

Koktail hudby

Na pódiu sa už tradične predvedú mladé a nádejné talenty z regiónu, ale aj známe stálice slovenskej hudobnej scény. Vystúpi Julianka Kvietková a Emma Muriňáková, detský folklórny súbor Šťastné detstvo. Koncert vyvrcholí vystúpeniami hudobného virtuóza Michala Červienku a známeho pesničkára Martina Geišberga.

„Divákom chceme priniesť ešte kvalitnejší kultúrny a hudobný zážitok. Veríme, že sa nám podarí vo väčšej miere osloviť aj verejnosť, aby podporila peknú myšlienku, či už priamo na koncerte alebo kedykoľvek počas roka. Myslíme si, že deti z nášho regiónu si to určite zaslúžia,“ povedali dlhoroční organizátori Zuzana a Pavel Ambrosovci.

Pomoc malým pacientom

Pred dvoma rokmi sa podarilo vyzbierať 1866 eur. Výťažok z benefičného koncertu použilo detské oddelenie na nákup infúznej pumpy. Vlani pomohli darcovia zlepšiť vybavenie aj novorodeneckého oddelenia, rovnako tak bude i tento rok.

„Ak budú darcovia štedrí, do budúcnosti by sme okrem detského oddelenia radi podporili aj konkrétne rodiny s deťmi, ktoré postihol ťažký osud v podobe ochorenia alebo závažného zdravotného problému,“ plánujú manželia Ambrosovci. V prípade, že chcete podať pomocnú ruku, môžete tak urobiť kedykoľvek počas roka.

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame