Biatlonistka Pavlína Fialková dosiahla najväčší úspech v kariére: Pozrite, akú má za sebou sezónu!

Mladá horehronská biatlonistka Pavlína Fialková dosiahla na ME v Rusku najväčší individuálny úspech v kariére. V nedeľňajších pretekoch s hromadným štartom na 12,5 km finišovala na striebornej pozícii!

Erik Bojničan
Ilustračný obrázok k článku Biatlonistka Pavlína Fialková dosiahla najväčší úspech v kariére: Pozrite, akú má za sebou sezónu!
Zdroj: TASR

Pre Slovensko bol Fialkovej úspech na majstrovstvách Európy druhý kov strieborného lesku. Prvý získala miešaná štafeta, v ktorej okrem Fialkovej štartovali Jana Gereková, Matej Kazár a Martin Otčenáš.

Boj o medailu

Fialková sa v nedeľu postavila na štart s číslom šesť a od začiatku sa zaradila na čelo priebežného poradia. Na strelnicu prišla ako prvá, no chybovala dvakrát a na Rusku Galinu Nečkašovú stratila takmer jednu minútu. Na druhej ležke však vyčistila všetky terče a posunula sa na priebežnú 12. pozíciu. Stratu na TOP 10 rýchlo zmazala a na treťom bežeckom úseku sa do nej prepracovala.

Predposlednú streľbu sprevádzal nepríjemný vietor, len Nemka Kummerová zastrieľala bezchybne a dostala sa na čelo. Fialkovej nevyšiel jediný výstrel, čím sa držala v hre o medailu. Vďaka čistej stojke sa následne vyšvihla na druhú priečku za Kummerovú a skvelým bežeckým nástupcom v kopcoch si ju v záverečných metroch aj udržala.

Výborná sezóna mladej Slovenky

Mladá Slovenka prežíva výbornú sezónu. Mimoriadne sa jej darilo na pretekoch SP v nemeckom Ruhpoldingu, kde najskôr v stíhačke na 10 km skončila šiesta a v následných vytrvalostných pretekoch na 15 km obsadila siedmu pozíciu. Po prvom striebre v Ťumeni, ktoré získala slovenská štafeta, sa naštartovala k výborným výkonom aj individuálne. V sobotňajšej stíhačke skončila s pol minútovou stratou na víťazku Nadeždu Skardinovovú z Bieloruska na piatej priečke a v nedeľu sa dokonca postavila na stupne víťaziek.

Spokojnosť reprezentačnej trénerky

„Som veľmi rada, že to Paulíne takto vyšlo. Už piate miesto bolo dobré, ale chceli sme viac. Už to umiestnenie zo stíhačky bolo negatívne ovplyvnené nepodareným šprintom, takže bolo jasné, že má na viac. Dnes to vyšlo a z Ruska odchádzame spokojní. Dovolím si povedať, že na prvej streľbe tie dve netrafené rany neboli jej chybou. Vietor sa točil a odfúkol to doprava, veľa pretekárok s tým malo problémy. Pred druhou položkou necvakala, nič neupravovala a bez problémov trafila päť krásnych rán. Takže bolo to aj o šťastí. Som rada, že to po tom nezdare a 23. mieste s väčšou stratou na čelo nevzdala, bojovala stále na sto percent a verila, že sa dostane späť dopredu. To sa jej podarilo,“ citoval portál biatlon-info.sk slová reprezentačnej trénerky žien Anny Murínovej.

„V každom kole znižovala stratu na čelo, zlý výsledok si nepripúšťala. Paulína teda splnila predsezónny cieľ, dostane financie od SOV a predpokladám, že bude zaradená do elitného tímu Dukly, kde sú medailisti z OH, MS i ME. To jej určite pomôže ku kvalitnej príprave pred budúcou sezónou. Samozrejme, táto ešte nekončí. Darí sa jej, má vysoké sebavedomie a MS prichádzajú v pravý čas. Tu ešte nebola v stopercentnej forme kvôli výpadku, ale deň po dni rastie a verím, že bude útočiť na Top 10 aj na MS, ale až budúcu sobotu budeme presne vedieť, ako na tom je,“ uviedla ďalej Murínová.

Môže vás zaujímať:

Slovenská štafeta na majstrovstvách Európy v Rusku zabodovala: Horehronka Fialková to parádne rozbehla

Paulína (23) z Horehronia zahviezdila v svetovom pohári: Pozrite čo rozhodlo o jej úspechu!

Paulína Fialková z Čierneho Balogu (22) je na medaile hrdá: Predstavujú pre mňa zadosťučinenie

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame