Katarína Oravská Kultúra

Breznianska mládež si dá rande v piatok na námestí

Akcia, iniciatíva, randevú. To sú slová, ktoré sú východiskom projektu komunity mladých v zastúpení Radou mládeže mesta Brezna. Vstupná aktivita začne tento piatok na námestí v Brezne.

Ilustračný obrázok k článku Breznianska mládež si dá rande v piatok na námestí
Foto: Katarína Oravská

Festival mládežníckej tvorivosti

Projekt Mladí v Brezne – rande s mestom, ktorý bol podporený v rámci programu EÚ Mládež v akcii, otvorí festival mládežníckej tvorivosti. „Na prvom randevú sa predstavia finalisti súťaže Slávik Horehronia a študenti miestnych škôl. Námestie roztancuje zumba v rytme aktuálnych hitov a večernú zábavu rozprúdia hudobné skupiny Loopata Makay, Metafora a The Elements ," povedal Marek Locek z Rady mládeže mesta Brezna.

Priestor sa dá aj tvorivým mladým ľuďom – filmárom, priaznivcom graffity a začínajúcej kapele Paradox z Horehronia. „Verejnosť sa dozvie viac o potrebách a záujmoch komunity mladých, ako aj o ich návrhoch, ktoré iniciujú začleniť do pripravovanej aktualizácie koncepčných a rozvojových dokumentov mesta Brezna,“ priblížil Locek.

Komunita mladých v Brezne

Pre návštevníkov bude pripravený infoservis pre mladých z oblasti podpory občianskeho aktivizmu a neformálneho vzdelávania, študentských mobilít či dobrovoľníctva. V stánkoch sa predstavia regionálne konzultačné organizácie IUVENTA, SAIA a Centrum dobrovoľníctva.

Projekt predstavuje mládežnícku iniciatívu, ktorá sa počas 12 mesiacov bude venovať témam: komunita mládeže a jej životný štýl, informovanie a participácia mládeže v Brezne, kultúrny a spoločenský rozvoj mesta v aktivitách mladých ľudí. „Cieľom je položiť základy mládežníckeho rozmeru komunálneho života v Brezne a zvýšiť vzájomné poznanie a spoluprácu medzi mladými a samosprávou,“ uviedol Locek.

Ďalej budú nasledovať prezentácie rozmanitej múzickej činnosti komunity, workshopy či komunikačné tréningy a diskusné generačné fóra.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie