Brezno sa vo veľkej konkurencii nenechalo zahanbiť: Cyklisti z nášho mesta najazdili tisíce kilometrov!

Do celoslovenskej súťaže "Do práce na bicykli" sa zapojilo 55 samospráv, 916 tímov a 2861 súťažiacich. Zahanbiť sa nenechali ani Brezňania. Pozrite, ako dopadlo naše mesto vo veľkej konkurencii!

Katarína Oravská
Ilustračný obrázok k článku Brezno sa vo veľkej konkurencii nenechalo zahanbiť: Cyklisti z nášho mesta najazdili tisíce kilometrov!
Foto: Erik Bojničan / Zdroj: Dnes24.sk

Kampaň Do práce na bicykli, ktorá počas mája prebiehala v breznianskych uliciach, už pozná konečné výsledky. Zamestnanci lokálnych firiem a organizácií najazdili na dvoch kolesách 4 229 kilometrov, čím mestu aj planéte ušetrili viac ako 1 000 kilogramov nevyprodukovaného CO2. V rámci Slovenska sa tak v súťaži naše mesto vo veľkej konkurencii nenechalo zahanbiť.

Do projektu sa v Brezne zapojilo 6 tímov a celkovo 16 ľudí. Víťazným tímom z nášho mesta sa stal PJVM s viac ako 2 100 najazdenými kilometrami. Spomedzi jednotlivcov najazdil najviac kilometrov (853) Peter Lukačovič z tímu ZPBS.

Zapojených 55 miest

V rámci Slovenska sa do kampane zapojilo 55 miest, 916 tímov a 2861 súťažiacich.

V celkovom počte najazdených kilometrov sa naše mesto umiestnilo na 18. priečke, Brezňania teda za sebou nechali 37 samospráv.

Zamestnanci zo Slovenska absolvovali 60 248 ciest do práce na bicykli a najazdili 372 044 kilometrov. Vďaka tomu sa do ovzdušia nedostalo 93 011 kilogramov CO2 a iných škodlivín v porovnaní s cestou autom, čím súťažiaci prispeli k zlepšeniu ovzdušia v našich mestách.

Čítajte tiež:

Slniečko začína lákať cyklistov: 20 parádnych tipov, kde prevetrať biky v Brezne a okolí

Dni mesta Brezna: Exhibičná Bikeshow, pri ktorej tuhla krv v žilách! VIDEO

Vychytávky, ktorými chcú prilákať na Horehronie záplavu turistov: Elektrobickyle, tourbus, zubačka či letecký trenažér

Foto: Ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame