Čaká nás vlna sneženia a následné oteplenie, pre Brezno platí aj výstraha

Druhá polovica januára sa už začne podobať na pravú zimu. No nie na dlho, radosť z novej snehovej pokrývky má prekaziť oteplenie. Ako vyzerá predpoveď pre náš okres?

Ilustračný obrázok k článku Čaká nás vlna sneženia a následné oteplenie, pre Brezno platí aj výstraha
Zdroj: TASR

Tento týždeň sa sneh dostane na celé naše územie a taktiež nás čakajú aj celodenné mrazy. Takto priaznivo začína svoju predpoveď počasia portál imeteo.sk. V pondelok 15. januára ešte bude prevládať jasné až polooblačné počasie s teplotami od –5 do 0°C.

Začne snežiť

Zmena má nastať v utorok 16. januára. „Snežiť začne už v noci na utorok, najmä v južnej polovici územia, no výraznejšie sa rozsneží až počas dňa. Ďalšia vlna sneženia dorazí v popoludňajších a vo večerných hodinách od severozápadu a prinesie ďalšie sneženie najmä na severozápad,“ uvádza imeteo.sk.

Teploty sa budú striedať

Ďalšia vlna sneženia sa podľa imeteo.sk očakáva v stredu, no to už na západe hrozí aj dážď. „Vďaka otepleniu vystúpia denné teploty z mínusových teplôt až na +2 až +8°C. Oteplenie súce spôsobí roztopenie snehovej pokrývky v nižších polohách, no vyhliadky naznačujú, že už počas víkendu sa opäť ochladí,“ informuje portál imeteo.sk.

V pondelok sa začne v Brezne ochladzovať: Cez deň –1°C, v noci klesne teplota na –9°C. Utorok sa ochladí na –4°C až –2°C. Od stredy budú do piatku už teploty nad nulou, a to +2 až +4°C, sneženie vystriedajú dažďové prehánky.

V okrese Brezno sa v utorok na hrebeňoch Tatier miestami očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 30 – 37 m/s (110 – 135 km/h), informuje SHMÚ.

Ilustračné foto, TASR

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame