Správy

Cestujete medzi okresmi Banskobystrického kraja? Využite TÚTO novinku!

Jednotná dopravná karta urýchli pohyb cestujúcich medzi regiónmi. Novinka platí od septembra!

Ilustračný obrázok k článku Cestujete medzi okresmi Banskobystrického kraja? Využite TÚTO novinku!
20
Galéria
Zdroj: TASR

Cestovať prímestskou dopravou po všetkých 13 okresoch Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) sa dá od septembra len s jednou dopravnou kartou. BBSK sa na tom dohodol so SAD Zvolen a SAD Lučenec, teda oboma prepravcami, ktorí v kraji poskytujú tieto služby.

„Cestujúci si môžu svoju dopravnú kartu nabiť v ktoromkoľvek autobuse prímestskej dopravy a s takto nabitou kartou môžu cestovať po celom kraji,“ povedal na brífingu v Detve predseda BBSK Ján Lunter.

„Takto sa v budúcnosti budeme snažiť integrovať všetkých dopravcov v rámci nášho kraja,“ doplnil.

Aj podľa predsedu predstavenstva SAD Zvolen Adriána Polónyho je toto prvým krokom pre naplnenie spoločných predstáv o integrovanej doprave v kraji.

„Ďalším (krokom) by malo byť napojenie aj mestských hromadných dopráv na tento systém a zjednotenie taríf,“ pripomenul. Len jedna dopravná karta podľa neho výrazne zrýchli pohyb cestujúcich medzi jednotlivými regiónmi a okresmi.

Asi 500 autobusov prímestskej dopravy v BBSK ročne najazdí 28 miliónov kilometrov a prepraví 21,5 milióna cestujúcich. Samosprávny kraj pokrýva straty, ktoré nie sú zaplatené z výberu cestovného. Vyplatené straty tvoria až šestinu rozpočtu BBSK.

Ilustračné foto, TASR

V OBRAZOCH: Zrekonštruovaná autobusová stanica v Lučenci
20
Galéria
Foto: Boris Macko / Zdroj: lucenec.dnes24.sk
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie