Rôzne

Deň stromu bude v duchu osláv 20. výročia vzniku podniku Lesy SR

Počas celého dňa bude v areáli skanzenu množstvo kultúrnych vystúpení folklórnych súborov aj populárnych skupín.

Ilustračný obrázok k článku Deň stromu bude v duchu osláv 20. výročia vzniku podniku Lesy SR
11
Galéria

V duchu osláv 20. výročia vzniku štátneho podniku Lesy SR, sa ponesie sobotňajší, už 18. ročník Dňa stromu v lesníckom skanzene vo Vydrovskej doline pri Čiernom Balogu.

„Okrem osadenia jubilejného hájika pri príležitosti výročia založenia podniku, odovzdáme už tradične Cenu Jozefa Dekréta Matejovie a zasadíme tiež strom roku 2019, ktorým bude tento raz jarabina vtáčia. Návštevníci sa ale môžu tešiť na mnoho iných aktivít pre malých i veľkých,“ povedal TASR hovorca podniku Lesy SR Pavel Machava. „Odprezentujú sa tiež tri odštepné závody štátnych lesov,“ dodal.

Počas celého dňa bude v areáli skanzenu množstvo kultúrnych vystúpení folklórnych súborov aj populárnych skupín. Svoje umenie predstavia tiež remeselníci, ktorí majú blízko k lesu.

Štátne Lesy SR, ktoré sú hlavným organizátorom podujatia, otvorili Lesnícky skanzen 23. júna 2002. Vtedy sa konal aj prvý ročník Dňa stromu. Skanzen leží na rozlohe 140 hektárov. Na viac ako štvorkilometrovom „Chodníku lesného času“ je v súčasnosti 86 zastávok, ktoré mnohými zaujímavými exponátmi a predovšetkým prirodzenými lesnými stanovišťami ponúkajú objavné pohľady na životodarné schopnosti lesa.

Foto: archív, TASR

Pozrite si v galérii, ako vyzeral uplynulý ročník!

Deň stromu Čierny Balog
11
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie