Šport

Desiatky cyklistov našliapali kilometre naprieč Horehroním, FOTO

Celkom 101 pretekárov si svoje sily zmerali v časovke na trati z rekreačnej oblasti na Táloch smerom na Srdiečko pod Chopkom.

Ilustračný obrázok k článku Desiatky cyklistov našliapali kilometre naprieč Horehroním, FOTO
24
Galéria
Zdroj: horehronie.net

Počas uplynulého horúceho víkendu si všetci milovníci cyklistiky prišli na svoje. Prvý deň podujatia bol spojený s Majstrovstvami Slovenska do vrchu. V nedeľu vysadli na bicykle cyklisti obľubujúci dlhšie trate a svoje sily si zmerali na krátkej a dlhšej trati po Horehroní.

V sobotu 15. júna sa všetci milovníci bicyklovania do kopcov stretli na Majstrovstvách Slovenska do vrchu. Celkom 101 pretekárov si svoje sily zmerali v časovke na trati z rekreačnej oblasti na Táloch smerom na Srdiečko pod Chopkom.

Nedeľa bola vytrvalostná, tradičný Maratón Tour Route 66 mal štart priamo na námestí v Brezne. Pretekári zo Slovenska ale aj zahraničia si mohli vybrať z dvoch typov tratí.

Rekordných 95 cyklistov si zmeralo sily na trati dlhej 111 km. Ďalších 76 pretekárov sa popasovali s 60 kilometrovou traťou. Nedeľa bola už tradične spojená aj s obľúbeným detským pretekom Kindertour. Viac ako 30 malých pretekárov si vyskúšalo pretekovú atmosféru na detskej trati priamo v mestskom parku.

Počas celého víkendu bol pre všetkých účastníkov pripravený aj bohatý kultúrny a športový sprievodný program. Vyvrcholením celého víkendu bolo slávnostné odovzdávanie putovného Horehronského pohára, medailí a cien pre najlepších pretekárov.

„Horehronie je známe svojimi jedinečnými cyklotrasami, preto sme nesmierne radi že už po tretíkrát sa v regióne organizuje takéto športové podujatie zamerané na cyklistiku. Pre všetkých je pripravený aj bohatý sprievodný program. Na svoje si prídu nielen cyklisti ale aj rodiny s deťmi počas detských pretekov kindertou. Aj takýmto podujatím chceme viesť nielen obyvateľov z regiónu ale taktiež turistov, ktorí do regiónu prichádzajú zdravému životnému štýlu a pohybu na čerstvom vzduchu,“ povedala Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka oblastnej organizácie cestovného ruchu REGIÓN HOREHRONIE.

Výsledky pretekov nájdete TU.

Zdroj a foto: horehronie.net

BikeTour Horehronie 2019
24
Galéria
Zdroj: horehronie.net
Zdroj: brezno.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie