Barbara Dallosová Krimi

Dôchodca (88) z Valaskej obeťou podvodníkov: Dostali ho na neuveriteľnú historku

Podvodníci si podľa policajných informácií vymysleli na dôchodcu neuveriteľný príbeh. Všetko sa zmenilo po príchode do breznianskej banky..

Ilustračný obrázok k článku Dôchodca (88) z Valaskej obeťou podvodníkov: Dostali ho na neuveriteľnú historku
Foto: Martin Károly / Zdroj: Dnes24.sk

Ako informovala krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová, vyšetrovateľ v Brezne obvinil prečinu podvodu spáchaného formou spolupáchateľstva 21-ročného muža z Panických Draviec (okr. Lučenec). Ten mal podľa polície spolu s dvoma doteraz neznámymi páchateľmi podviesť dôchodcu (88) z Valaskej a obrať ho o tisíce eur.

K dôchodcovi domov sa vrátili

,,Po vzájomnej dohode, v piatok (28.10.), prišli páchatelia na osobnom aute do obce Valaská, kde okolo 9.45 hodine zastavili poškodeného dôchodcu. Jeden z páchateľov ho požiadal o peniaze, ktoré súrne potrebujú. Odôvodnil to dopravnou nehodou, pri ktorej jednej osobe museli odrezať nohu a preto potrebujú peniaze na lekárov. Ako zábezpeku mu ponúkli doláre, pričom ho upozornili, aby o tom nikomu nehovoril," približuje taktiku podvodníkov Faltániová.

Ako hovorkyňa pokračovala, dôchodca podvodníkom uveril, pozval ich k sebe domov a jednému z páchateľov odovzdal 2 400 eur. Páchatelia však podľa polície využili dôverčivosť dôchodcu v ten istý deň ešte raz.

,,Opäť ho navštívili a povedali mu, že 2 400 eur je málo na zaplatenie lekárov a potrebujú viac finančných prostriedkov. Keď im poškodený povedal, že má peniaze na vkladnej knižke, požadovali od neho ďalších 4 000 eur a ochotne ho odviezli do Brezna, kde mal v banke pre nich vybrať požadovanú sumu," vysvetľuje hovorkyňa.

Zamestnankyňa banky spozornela

Pri výbere peňazí podľa slov hovorkyne dôchodca zamestnankyni uviedol, že za ním prišli cudzí ľudia a chceli peniaze na zaplatenie lekára. Zamestnankyňa banky ihneď poškodeného upozornila, že môže ísť o podvod a privolala políciu, pričom jedného z páchateľov polícia následne zadržala v blízkosti banky.

,,V sobotu (29.10.) sudca okresného súdu vzal obvineného do väzby. Za tento skutok hrozí trest odňatia slobody na 1 až 5 rokov," dodala Faltániová s tým, že po ďalších páchateľoch polícia pátra.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie