Katarína Oravská Hokej

Dorastenci dosiahli historicky najlepšie umiestnenie: Žiaci si pred turnajom preverovali schopnosti

Výhra v Piešťanoch zaručila Breznu konečné piate miesto v 1. lige dorastu, čo je zároveň historicky najlepším umiestnením dorastencov HK Brezno. Žiaci si svoje schopnosti preverovali v miniturnaji. Cez víkend ich totiž čaká Memoriál Ladislava Horského.

Ilustračný obrázok k článku Dorastenci dosiahli historicky najlepšie umiestnenie: Žiaci si pred turnajom preverovali schopnosti
Foto: Katarína Oravská

Jednotlivé zápasy zhodnotil Peter Šulej, člen Výkonného výboru HK Brezno a manažér A mužstva.

1.liga Dorast

15.3.2014
ŠHK 37 Piešťany – HK Brezno 2:6 (2:2, 0:3, 0:1)
Góly HK Brezno: Giertl (Mirilovič, Kostelný), Kocka (Lupták), Giertl (Mirilovič), Koštiaľ (Moravčík, Kocka), Šebest (Bella, Vesel), Šebest
Hostia z Brezna potrebovali dvadsať minút na to, aby sa rozohrali. Po prvej časti bolo skóre nerozhodné 2:2. V druhej tretine tromi gólmi ukázali domácim, kto bude brať body v tomto meraní síl. Na tento náskok už domáci v poslednej časti nenašli odpoveď, Horehronci si už svoje vedenie postrážili. Výhra v Piešťanoch zaručila Breznu konečné piate miesto v 1. lige dorastu, čo je zároveň historicky najlepším umiestnením dorastencov HK Brezno.

16.3.2014
HK 91 Senica – HK Brezno 3:4 (1:0, 1:2, 1:2)
Góly HK Brezno: Šesták (Koštiaľ), Bella (Kocka), Kocka (Šebest, Výbošťok), Šebest (Kocka)
V poslednom stretnutí sezóny naši dorastenci jednoznačne dominovali na ľade Senice. Pomer striel bol na konci zápasu 15:32. Napriek tomu domáci výsledkovo držali krok, keď dokázali vyťažiť maximum z minima svojich šancí. Ešte tri minúty pred koncom stretnutia domáci viedli 3:2. Záver ale patril Brezňanom, ktorí ukázali väčšiu vôľu po víťazstve a gólom 13 sekúnd pred koncom strhli záver na svoju stranu.

1.liga Žiakov

9. ročník,15.3­.2014
HK Púchov – HK Brezno 6:0 (1:0, 3:0, 2:0)
Na posledné vzájomné stretnutie s Púchovom sme nastúpili len s desiatimi korčuliarmi, ale ani súper na tom nebol oveľa lepšie. Prvá a druhá tretina priniesla herne vyrovnaný priebeh, gólovo sa ale presadzoval len súper. Pre nás predstavoval brankár hostí neprekonateľnú prekážku. Od tretej časti sme postupne strácali vieru, že dokážeme stretnutie čo i len zdramatizovať a súper do našej zdecimovanej defenzívy udrel ešte dvakrát. Celkovo sme teda nezanechali najlepší dojem.

8. ročník, 15.3.2014
HK Púchov – HK Brezno 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)
Góly HK Brezno: Faško-R. (Sarvaš, Makovník), Sarvaš (Faško-R.), Faško-R. (Sarvaš), Matzenauer (Sarvaš , Faško-R.)
Posledné vzájomné stretnutie s Púchovom sme prehrali po zlom úvode a tak práve na túto časť zápasu sme sa tentoraz zamerali. V 2. a 3. minúte sme za 17 sekúnd získali dvojgólové vedenie, následne sme nastrelili tyč a premárnili ďalšie čisté šance. V závere tretiny sme zle zorganizovali buly a inkasovali, čím sme súperovi dali nádej. Druhá časť bola z našej strany nepresvedčivá, v obrane sme začali príliš vymýšľať a v útoku sme sa málo tlačili do zakončenia. Napriek tomu sme zvýšili náskok na 3:1. V poslednej časti sme chceli definitívne zlomiť odpor súpera a zdalo sa, že sa nám to podarilo, keď sme v 51. minúte zvýšili na 4:1, ale súper sa snažil aj ďalej a o chvíľu znížil. Záver sme si už postrážili aj napriek veľkej snahe domácich.

7. ročník, 15. 3. 2014
HK Brezno – MŠK Púchov 1:9 (0:0, 1:5, 0:4)
Gól BR: Žifčák (Drugár).
Chlapci hrali v prvej tretine veľmi disciplinovane a pozorne. Súper si vypracoval síce viac príležitostí na gól, ale aj naše akcie zostali bez gólového efektu. V druhej tretine súper pokračoval v dohrávaní súbojov pred našim výborne chytajúcim brankárom Bušniakom, čo vyústilo do viacerých šarvátok. Pri ďalšom faule na nášho brankára sme po bitke stratili šancu na výhru, pretože nám rozhodca vylúčil brankára a do bránky šiel hráč. Chlapci sa snažili blokovať streľbu, ale nestačilo to na výhru. Jediný gól nášho tímu strelil Žifčák, keď nedal šancu brankárovi v samostatnom nájazde. Púchov nás porazil nie len hokejovo, ale vyškolili nás aj v nehokejových praktikách.

6. ročník,15. 3­. 2014
HK Brezno – MŠK Púchov 7:4 (1:1, 3:1, 3:2)
Góly BR: Šimko 3+1, Auxt 2+2, Štefančík 2+2, Lukáč 0+1.
Vstup do zápasu bol z našej strany veľmi aktívny a na chlapcoch bola viditeľná snaha vyhrať tento zápas. Strelili sme gól a mali sme ďalšie šance. Náš súper sa postupne spamätával a do konca tretiny skóroval, keď sme zbytočne cúvali pred súbojom. Do druhej tretiny sme nastúpili koncentrovanejšie a do šancí sme súpera nepúšťali. Po chybe na útočnej modrej čiare sa súper dostal do rýchleho brejku a náš obranca si s tou situáciou neporadil. Po inkasovanom góle sme zvýšili obrátky a podarilo sa nám hru otočiť. V týchto momentoch sme hrali veľmi dobre a súper herne nestačil. V tretej tretine sme hru kontrolovali a chuť vyhrať nám dodávala energiu. Boli sme lepším tímom a chlapci zaslúžene zvíťazili. Výborne chytali obaja brankári Pohančánik, Šimko a vynikajúcu prácu odviedli aj všetci hráči.

5. ročník Miniturnaj
16. 3. 2014
V nedeľu sa uskutočnil miniturnaj, ktorý bol previerkou pred blížiacim sa Memoriálom Ladislava Horského (uskutoční sa 22.3.). Hráči si mali možnosť vyskúšať hrací systém, ktorý bude aj na turnaji. Miniturnaj sme však brali skôr ako nominačnú príležitosť pre hráčov a preto sme nastúpili ako jediné mužstvo na 4 kompletné formácie. Hráči mali možnosť zabojovať o nomináciu a taktiež ušetriť cennú energiu, ktorá môže na konci sezóny chýbať.

HK Brezno:HKM Zvolen 4:1 (1:0, 3:1)
Góly BR: Gérer (Štefančík, Zemko), Mihály (Kováčik R.), Štefančík (Gérer, Zemko), Štefančík (Zubák, Kováčik F.) Skrátený zápas dáva rovnakú nádej na úspech obom súperom, pričom prípadný gól môže byť veľkou výhodou pre tím, ktorý ho strelí. V tomto dueli sa to podarilo nám a aj keď súper vyrovnal, hneď sme mu zase unikli na rozdiel troch gólov. V zápase dobre pomohli obaja brankári.

HK Brezno:HK Poprad 3:4 (1:3, 2:1)
Góly BR: Zemko (Gérer, Štefančík), Šarina (sam.), Bálint (s.n.);
V malom finále nám nevyšiel úvod, keď sme neubránili najmä strelecky disponovaného súpera. Hráči kopili chyby a súper ich hneď trestal. Ušiel nám na rozdiel dvoch gólov a ani pri veľkej snahe sme už zápas nevyrovnali. Je nutné podotknúť, že súper z Popradu nad nami chcel veľmi vyhrať a podal výborný výkon.

Víťazom miniturnaja sa po dvoch výhrach stali hráči Popradu, nasledovali naši rytieri HK Brezno, a nakoniec hráči HKM Zvolen.

Ako som však spomenul, na turnaji Memoriál Ladislava Horského, ktorý sa bude konať za účasti výborných súperov ako HK Spišská Nová Ves, HK Poprad, Dukla Trenčín, HK Levice, či zahraničných Panterov z Budapešti, bude štartovať užší káder od čoho si sľubujeme aktívnejší výkon, ako tomu bolo dnes. Prehra v previerke zamrzí, no je lepšie si ju odbiť teraz, ako pri ostrom štarte v turnaji. Všetkých fanúšikov pozývame na zaujímavé zápasy, v už VI. ročníku Memoriálu Ladislava Horského v sobotu 22.3 v Aréne Brezno.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie