Družstvá podbrezovských kolkárov: Aj po treťom kole stále bez prehry

Družstvá podbrezovských kolkárov aj po treťom kole stále bez prehry. Pozrite si prehľad zápasov a priebežné postavenie v tabuľke.

Katarína Oravská
Ilustračný obrázok k článku Družstvá podbrezovských kolkárov: Aj po treťom kole stále bez prehry
Zdroj: Dnes24.sk

V 2. kole extraligy vycestovali kolkári na dráhy súperov. A družstvo sa predstavilo na dráhach Veľkého Šariša, kde po výkone 3804 kolkov porazilo svojho súpera v pomere 8:0. V zápase si najlepšie počínali Vilmoš Zavarko (667) a Ivan Čech (666). Informoval o tom Martin Kozák z marketingového oddelenia KO ŽP Šport Podbrezová.

B mužstvo vycestovalo na kolkáreň do Sučian, kde zdolali nováčika súťaže Sučany B taktiež 8:0. V tomto zápase sa najviac darilo Tomášovi Pašiakovi (647), Petrovi Šibalovi (646) a Bystríkovi Vadovičovi (644).

Prvoligisti C mužstva dokázali zdolať rezervu Veľkého Šariša v pomere 5:3, keď cez 600-bodovú hranicu sa dostali Tomáš Dziad a Marek Štefančík (obaja 606). D družstvo privítalo na domácej kolkárni Trstenú, ktorú zdolali až prekvapivo jednoducho 7:1. Najlepšie zahral Ľuboš Figura ktorý zvalil 588kolkov.

V 3. kole sa predstavili kolkári opäť na domácich dráhach. V zápase “Áčka” sa očakával ťažký duel s Interom Bratislava “A”, avšak nakoniec sa zápas skončil jednoznačne pre domácich kolkárov, ktorý súperovi nedali šancu a zvíťazili suverénne 8:0. V tomto zápase zahrali najlepšie Vilmoš Zavarko (678) a Milan Tomka (658), ktorý zdolal najlepšieho hráča hostí Jána Jasenského (652).

B družstvo si poradilo z družstvo z Veľkého Šariša v pomere 5:3, keď sa najviac darilo Bystríkovi Vadovičovi, ktorý atakoval 700-bodovú hranicu a nahral 683 kolkov.

Céčko v prvej lige zdolalo silného súpera v Fiľakova 7:1.Najlepší výkon podal Ľuboš Svitek (603). D mužstvo odohrá zápas v Trstenej v náhradnom termíne.

Priebežné postavenie v tabuľke:

Extraliga muži: Podbrezová A – 1 .miesto, Podbrezová B – 3.miesto
1.liga východ: Podbrezová C – 2. miesto, Podbrezová D – 3.miesto

Program nasledujúceho kola 27.9.2014: Inter BA“A“- ŽP“B“, Inter BA“B“-ŽP“A“- Extraliga mužov, ŽP“ženy“- ŠKK Trstená-Extraliga ženy, Fiľakovo“B“- ŽP“C“, ŽP“D“- Rimavská Sobota.
V utorok 30.9.2014 začína Svetový pohár mužov v rakúskom Koblachu a Európsky pohár žien v chorvátskom Varaždine na ktorých predstavia aj družstvá z Podbrezovej.

Foto: ilustračné, KO ŽP Šport Podbrezová

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame