Eliška Šándorová Rôzne

Ekologické prázdniny na Horehroní: Turisti i domáci sa môžu tešiť na Cyklobus a Tourbus

Horehronie turistov láka na dobrodružné výlety ekologickou dopravou zadarmo a so sprievodcom.

Ilustračný obrázok k článku Ekologické prázdniny na Horehroní: Turisti i domáci sa môžu tešiť na Cyklobus a Tourbus
6
Galéria

Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Horehronie rozvíja cestovný ruch v regióne v súlade s ochranou prírody. Turistov láka na dobrodružné výlety ekologickou dopravou zadarmo a so sprievodcom.

Ekologický oddych

Počas letných prázdnin sa turisti i domáci obyvatelia môžu tešiť na Cyklobus a Tourbus. Cyklobus vyzdvihne rekreačných i športových cyklistov každú sobotu na novú trasu, odkiaľ so sprievodcom vyjdú v ústrety najkrajším výhľadom na Nízke a Vysoké Tatry a Horehronské podolie či skrz Muránsku planinu.

Pohodlne, bez strachu pred lesnou zverou, či orientáciou v teréne a hlavne s dobrou náladou a malou skupinou športovcov, tak môžu spoznávať skryté krásy Horehronia.

Cyklisti si môžu zároveň zapožičať elektrobicykle v jednej z požičovní v Brezne alebo na Táľoch. O svoj bicykel sa pritom nemusia vôbec báť, autobus s kapacitou 20 osôb má k dispozícii prívesný vozík pre 20 bicyklov s kvalitnými originálnymi cyklonosičmi.

"Cyklobus jazdí každú sobotu z rekreačnej oblasti Tále so zastávkami v obci Bystrá a Mýto pod Ďumbierom priamo do Brezna k parkovisku pri Tescu. Následne pokračuje na vybranú trasu podľa grafikonu do štartovacieho bodu, odkiaľ sa pokračuje na bicykloch až do cieľového bodu, kde už čaká opäť cyklobus a pohodlne unavených cyklistov odvezie domov alebo na ubytovacie zariadenie. Cyklisti sa tak vyhnú zároveň preplneným dopravným ťahom a preto je Cyklobus vhodný aj pre rodiny s deťmi,“ povedala Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka oblastná organizácia cestovného ruchu REGIÓN HOREHRONIE.

Pohodlne aj bez auta

Tourbus je doprava priamo k Horehronskému expresu. Turistov dopraví z Táľov, Bystrej a Mýto pod Ďumbierom priamo na železničnú stanicu a poobede ich tam opäť vyzdvihne a odvezie na ubytovacie zariadenie.

Horehronský expres jazdí z Brezna na Dedinky, Mlynky alebo Salaš Zbojská piatky alebo sobotu celé letné prázdniny.

"Turisti si spojenie veľmi chvália, nakoľko nemusia riešiť problémy s parkovaním a hľadať v mape trasu na výlet,“ doplnila Ridzoňová Hlásniková

Vstupenky, či lístok na autobus si pritom kupovať nemusíte, stačí vám regionálna karta Horehronie card, ktorú turisti získajú alebo si zakúpia pri ubytovaní, či online na card.horehornie.net a taktiež za zvýhodnenú cenu v turistických informačných centrách v regióne na Bystrej a v Brezne.

Zdroj a foto: horehronie.sk

Ekologická doprava na Horehroní zadarmo
6
Galéria
Zdroj: brezno.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie