Katarína Oravská Kultúra

Filmová nádielka pod holým nebom aj v Brezne: Aké snímky prinesie Bažant Kinematograf toto leto?

Milovníci sledovania filmov pod holým nebom, tieto dátumy si určite zapíšte do kalendára. Obľúbený Bažant kinematograf toto leto zavíta aj do nášho mesta. Pozrite, aké filmy uvidíme v Brezne.

Ilustračný obrázok k článku Filmová nádielka pod holým nebom aj v Brezne: Aké snímky prinesie Bažant Kinematograf toto leto?
Zdroj: Dnes24.sk

Letné večery, otvorené nebo nad hlavou a precízne vybraný film zadarmo! Presne toto budeme môcť zažiť počas augusta v Brezne. Aj v našom meste sa totiž zastaví na svojej púti Slovenskom obľúbený Bažant kinematograf. Už po trinásty raz ľudí pozýva na sériu filmových večerov pod holým nebom s českými a slovenskými filmami. V Brezne sa zastaví na Námestí gen. M.R. Štefánika a zotrvá od 20. do 23. augusta. Ľudia sa môžu tešiť dokopy na štyri atraktívne snímky. Premietanie začne vždy o 21:00 resp. po zotmení.

20.08. 38

Slovenský film v programe Bažant Kinematografu! Tento jedinečný filmový projekt mapuje život slovenskej hokejovej legendy Pavla Demitru. Výnimočný a citlivo spracovaný príbeh predstavuje Demitru nielen ako vrcholového športovca, ale predovšetkým ako človeka a silnú osobnosť, na ktorú dodnes spomína celý národ. Hovorí nielen o hokeji, výnimočnom talente a ceste za svojím snom, ale aj tom, ako sú láska, sila kamarátstva a humor dôležité v živote človeka. Film ponúka unikátne archívne zábery, exkluzívne materiály z archívov NHL a osobné výpovede. Divácky hit, ktorý sa stal najnavštevovanejším dokumentom minulého roka a 5. najnavštevo-vanejším domácim filmom v ére samostatnosti Slovenska.

21.08. ZAKÁZANÉ UVOĽNENIE

Tradičný Hřebejk v programe Bažant Kinematografu! Výbušná konverzačná a situačná komédia na motívy úspešnej divadelnej hry Petra Kolečka sa odohráva počas jedného večera v zapadnutej dedinskej krčme. Jej príbeh je jednoduchý. Dozviete sa, čo všetko sa môže povedať a stať, keď sa opijú unesená nevesta, ženský svedok jej ženícha a životom ostrieľaná barmanka… Film je hereckým koncertom mladých a krásnych herečiek a na rozdiel od divadelnej hry režiséra Dana Špinara v ňom pribudli postavy, scénky i prostredia. Oddychový Hřebejk, v ktorom sa všetko začína na svadbe a končí prekvapivou pointou. Vo filme hrá slovenská herečka Zuzana Stavná a za kamerou stal Slovák Martin Žiaran.

22.08. TRAJA BRATIA

Rodinný film pre deti i dospelých na motívy troch klasických rozprávok s tradičným svěrákovským humorom, vynikajúcim hereckým obsadením a hudbou. Traja bratia (Vojtěch Dyk, Tomáš Klus, Zdeněk Piškula) sa vydávajú do sveta na skusy, aby si našli nevesty a rodičia im mohli prenechať hospodárstvo. Počas svojho putovania vstupujú do rozprávok o šípkovej Ruženke, o Červenej čiapočke a o dvanástich mesiačikoch, kde ich čaká mnoho nástrah, nečakaných príhod a možno aj láska… Dobrodružstvo, láskavý humor, ale najmä veľa chytľavých pesničiek pre veľkých i malých, ktorí si môžu dovoliť cez prázdniny trochu ponocovať. Vo filme hrá aj slovenská herečka Zuzana Norisová a autorom hudby je Slovák Michal Novinski, ktorý už s Janom Svěrákom spolupracoval na jeho predchádzajúcom filme Kuky sa vracia.

23.08. DÍRA U HANUŠOVIC

Čierna komédia s prvotriednymi hercami z Dejvického divadla, ktoré dnes patrí k najnavštevo¬va­nejším pražským scénam. Učiteľka nemčiny v podaní Táni Vilhelmovej je krčmárka a asi sa nikdy nevydá. Na malej dedine neďaleko Hanušovic je totiž vhodných mužov ako šafranu. Starosta (Ivan Trojan) trávi príliš veľa času na posede a čaká na svojho jeleňa, detsky naivný Olin (Ivan Plesl) je považovaný za neškodného dedinského blázna a klampiar Kódl (Lukáš Latinák) sa zasa otočí za každou sukňou. Jedného dňa však aj v „diere“ u Hanušovic dôjde k nečakanej udalosti… Film mal jedenásť nominácií na Českého leva a v hereckých kategóriách troch z nich získal (Trojan, Plesl, Krobotová). Vo filme okrem Lukáša Latináka hrá aj slovenský herec Ján Kožuch.

Foto/zdroj: ilustračné/ki­nematograf.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie