FOTO: Poriadne retro zábery: Ako vyzerala zima na Donovaloch pred takmer 60 rokmi?

Donovaly sú vyhľadávaným turistickým centrom v lete aj v zime. Aktuálne sem mieria ľudia hlavne za lyžovačkou, ktorou lákajú už celé desaťročia. Veď pozrite sami!

Jakub Forgács

V posledných dňoch si ľudia na Donovaloch naplno užívajú zimné radovánky. Snehu je dostatok, mrzne a je nádherne. Toto miesto však návštevníci z blízkeho i ďalekého okolia poznajú už dlhé roky. Dôkazom sú jedinečné dobové zábery spred takmer 60 rokov.

Na archívnych snímkach z 12. marca 1959 môžete sledovať zimné krásy a radosti v okolí lyžiarskeho strediska Donovaly. Lyžiari na terase sa kochajú výhľadom na krásne partie Nízkych Tatier i Veľkej Fatry, kde sú výborné terény pre začiatočníkov i náročných lyžiarov.

Na ďalších záberoch z 9. marca 1960 sú Donovaly odprezentované ako oblasť sú súvislým cvičným terénom s miernymi i prudkými svahmi. Lyžiari tu majú bohatý výber terénov súcich na zjazdy i preteky v alpských disciplínach. Okrem toho je možné podnikať od hotela krásne vychádzky a túry.

Máte aj vy historické zábery z Banskej Bystrice či okolia, o ktoré by ste sa radi podelili s našimi čitateľmi? Pošlite nám ich na forgacs@global24.sk aj s krátkym popiskom či príbehom, ktorý sa k nim viaže!

Pozrite si unikátne historické zábery z Donovál v priloženej fotogalérii!

Zdroj: Dnes24/TASR

Odporúčame