Pondelok 22. júl 2019 Magdaléna  14 °C
Eliška Šándorová Kultúra Samospráva

FOTO: Tohtoročné Dni mesta prekonali všetky doterajšie. Aj atmosférou, aj kvalitou

Uplynulý víkend to v Brezne poriadne žilo. Oslavy, ktoré sú raz v roku, prekonali doterajšie ročníky. Spokojní boli nielen návštevníci, ale aj primátor.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Tohtoročné Dni mesta prekonali všetky doterajšie. Aj atmosférou, aj kvalitou
24
Galéria

Kto uplynulý víkend na breznianskom námestí nebol, môže ľutovať! Metropola Horehronia oslavovala za účasti top muzikantov a najväčších hviezd súčasnej hudobnej scény, ktoré roztancovali a rozospievali návštevníkov Kráľovských dní Horehronia. Mená ako Adam Ďurica, Polemic, Kandráčovci či IMT Smile hovoria za všetko.

Oslavy mesta Brezna začali už piatkovým vystúpením domácej tanečnej školy Tančekovo a priestor dostali aj mladí hudobníci z michalovskej skupiny STOP-ka, ktorí zahrali mnohé nestarnúce hity.

Podvečer ich na pódiu vystriedala finalistka Česko Slovenskej SuperStar Barbora Hazúchová a svoj chytľavý repertoár na Horehroncov rozbalil aj populárny slovenský spevák, skladateľ, textár a hudobník Adam Ďurica, ktorého Mandolínu, Neľutujem, Spolu či novinku Jazero odspievalo celé námestie.

Hudobný blok pokračoval koncertom vynikajúcej festivalovej skupiny Polemic, tanečná hudba potom znela centrom mesta až do skorých ranných hodín a postaral sa o ňu DJ Aqua.

Kandráčovci a IMT Smile na jednom pódiu

Sobotný hudobný program odštartovala rožňavská rocková kapela Massriot so svojím dlhoročným lídrom Robom Šimkom. O dobrú náladu sa postarala aj domáca formácia Retro, ktorú krátko po siedmej večer vystriedali mimoriadne obľúbení Kandráčovci.

Tí sa určite nenechali zahanbiť a rozprúdili pravú ľudovú zábavu plnú východniarskeho temperamentu a vtipného sprievodného slova. Elektrizujúcu atmosféru navodili horehronskou hymnou Na Kráľovej holi, ktorú s nimi spievalo doslova celé námestie.

Dni mesta 2018 napokon vygradovali koncertom, na ktorý bude Brezno ešte dlho spomínať. Famózni hudobníci z jednej z najúspešnejších slovenských kapiel súčasnosti IMT Smile dostali do varu snáď každého, kto nezostal sedieť doma a prišiel osláviť najväčší brezniansky sviatok v roku.

Organizátorom sa navyše podaril husársky kúsok, keď si frontman skupiny Ivan Tásler spolu s Ondrejom Kandráčom naživo zaspievali ich veľký spoločný hit Hej, Sokoly! Energické vystúpenia diváci odmenili neutíchajúcim potleskom, ktorý napokon ukončil až veľkolepý ohňostroj a záverečná tancovačka pod taktovkou banskobystrického Tria Excellence.

Oslavy v Brezne 2018
24
Galéria

Úspešný ročník

Primátor Brezna a hostiteľ mestských osláv Tomáš Abel poďakoval všetkým návštevníkom za fantastickú atmosféru, účinkujúcim za vynikajúcu zábavu a zamestnancom mestského úradu, Technických služieb a mestskej polície za zvládnutú prípravu a organizáciu.

Zároveň vyzdvihol miestnych podnikateľov, ktorí prispeli sponzorskými darmi, bez ktorých by Dni mesta nemohli mať taký výborný program.

„Som veľmi rád a ďakujem Brezňanom a návštevníkom nášho mesta, že vytvorili takú úžasnú atmosféru. Počas štyroch rokov sme sa vždy snažili urobiť Dni mesta výnimočnými s bohatým programom pre všetky generácie. Verím, že sa nám to podarilo aj tento rok a ľudia boli spokojní, keďže je to pre mňa a môj kolektív najväčšia odmena. Samozrejme, ak budem mat dôveru našich obyvateľov naďalej, budeme sa snažiť o bohatý a zaujímavý program aj budúci rok,“ uviedol pre brezno.dnes24.sk primátor.

Zdroj: brezno.dnes24.sk, Mesto Brezno