Aktualizované Správy

Požiar lesa v katastri obce Bystrá v okrese Brezno sa hasičom podarilo lokalizovať

TASR o tom informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru. Naďalej však pokračujú hasebné práce zo vzduchu aj na zemi.

Ilustračný obrázok k článku Požiar lesa v katastri obce Bystrá v okrese Brezno sa hasičom podarilo lokalizovať
18
Galéria
Zdroj: TASR

Požiar lesa v katastri obce Bystrá v okrese Brezno sa po 11.00 h hasičom podarilo lokalizovať. TASR o tom informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru. Naďalej však pokračujú hasebné práce zo vzduchu aj na zemi.

„Hasiči tiež prekopávajú zhorenisko, aby nedošlo k vznieteniu podzemných skrytých ohnísk,“ priblížila s dôvetkom, že do akcie sa zapojilo 110 hasičov a 35 dobrovoľníkov.

Taktika hasenia spočívala počas stredy v hasení zo vzduchu pomocou tzv. bambi vakov, na zemi je k požiarisku dopravovaná voda hadicovým vedením. Z dôvodu zhoršených poveternostných podmienok na hrebeni vrtuľníky na požiarisko vynášali počas stredy tzv.oto-vaky.

Od utorňajšieho večera (9. 7.) boli na mieste aj členovia z Asociácie samaritánov SR, ktorí zabezpečovali technickú a logistickú podporu. Hasiči začali s prácami už pred 6.00 h. Oheň zachvátil les v pásme nad kosodrevinou v pondelok (8. 7.) popoludní.

V OBRAZOCH: Rozsiahly požiar pri Bystrej zachvátil lesné porasty
18
Galéria
Zdroj: Jaro Karak
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie