Katarína Oravská Hokej

Seniori ukázali v zápase proti Gelnici charakter. Dorastenci prezentovali hokejové umenie jedného kolektívu. Jednotlivé zápasy zhodnotil Peter Šulej, člen Výkonného výboru HK Brezno a manažér A mužstva.

Ilustračný obrázok k článku Hokejová rozlúčka s domácim publikom: Seniori museli siahnuť na dno svojich možností

Seniori

22.2.2014
HK Brezno – HK Slovan Gelnica 6:5 (2:2, 1:2, 2:1, 1:0)
Góly HK Brezno: Turňa (Podkonický), Potkány (Šturmankin), Turňa (Krupčík, Richter), Lunter (Paučo, Kováčik), Šturmankin (Lániček, Turňa), Brozman (Lunter, Cpin)
Posledný zápas tejto sezóny na domácom ľade mal byť dôstojnou rozlúčkou s vernými fanúšikmi Brezna a napokon aj bol. Cesta za víťazstvom v predĺžení bola náročná a domáci museli siahnuť na dno svojich možností a opakovane ukazovať charakter. V prvej tretine dvakrát vyrovnávali a s výsledkom 2:2 išli do šatní, jediný krát viedli v 36. minúte, aby už v 38. po dvoch rýchlych góloch hostí opäť prehrávali. Jednogólové manko museli ešte dvakrát mazať v tretej tretine. Záver bol dramatický, kedy vyrovnali domáci až osemdesiat sekúnd pred koncom tretej tretiny. V predĺžení bol po góle najhladnejší Brozman a tak sa Horehronci sympaticky rozlúčili so svojim publikom. Záverečné tohtosezónne vystúpenie čaká Brezno 1. marca na horúcej pôde v Humennom u lídra súťaže.

22.2.2014
HK Brezno – ŠHK 37 Piešťany 9:1 (3:0, 5:0, 1:1)
Góly HK Brezno: Giertl (Mirilovič, Lupták), Vesel (Moravčík, Výbošťok), Šebest (Lupták), Vesel (Moravčík, Šebest), Faško (Koštiaľ, Kocka), Giertl (Mirilovič, Kostelný), Vesel (Mirilovič), Koštiaľ (Lauka, Kocka), Kocka (Faško, Koštiaľ)
Nakoľko domáci v sezóne s týmto súperom ešte nebodovali, ale odohrali vyrovnané súboje, čakala sa dráma. Výborný vstup domácich však zmenil stretnutie na prezentáciu hokejového umenia jedného kolektívu. Domáci predviedli oku lahodiaci hokejový zážitok pre prítomných divákov, ktorý okorenili deviatimi gólmi.

23.2.2014
HK Brezno – HK 91 Senica 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Góly HK Brezno: Faško (Koštiaľ, Mirilovič), Kostelný (Mirilovič, Giertl), Moravčík (Vesel, Výbošťok), Vesel (Moravčík, Výbošťok)
V poslednom domácom zápase sezóny sa chceli domáci rozlúčiť víťazstvom. Tento cieľ začali napĺňať hneď od začiatku, boli aktívnejší, lepšie korčuľovali a bolo vidieť, že sa bavia hokejom. Hostí od vyššej prehry zachránil iba solídny výkon brankára. Posledných šesť stretnutí odohrajú naši dorastenci na ľadoch súperov, kde budú hájiť aktuálnu piatu priečku, ktorá je doposiaľ najlepším umiestnením v 1. lige dorastu.

9. ročník
HK Brezno – HK Púchov 3:4 (1:1, 2:1, 0:2) ** Góly HK Brezno:** Faško-R. (Tvrdoň), Bodnár (Faško-R.), Bodnár (Faško-R., Kysucký)
Keď minulý týždeň sme nastupovali takmer v kompletnej zostave, tak na tento zápas sme nastupovali výrazne oklieštení. S dvomi formáciami sme sa snažili popasovať s novou pozíciou a odohrať zápas takticky. Prvá časť nebola dobrá, súper bol výrazne lepší, ale vďaka brankárovi sme sa udržali v hre. V druhej časti sme už hrali rozumnejšie a po dvoch góloch sme sa dostali do vedenia. Žiaľ v poslednom dejstve, ktoré sme nehrali zle, sme inkasovali dva góly a keďže sami sme už žiadny nepridali, súper nám so šťastím ukradol oba body. Chlapci si za bojovnosť zaslúžia uznanie, aby sa však vyhrali, musia viacerí hráči pridať hokejového majstrovstva.

8. ročník
HK Brezno – HK Púchov 5:7 (0:3, 2:1, 3:3)
Góly HK Brezno: Sarvaš (TS), Sarvaš (Matzenauer, Švantner), Sarvaš (Zemko, Matzenauer), Zemko (Matzenauer, Sarvaš), Moravčík (Bušovský)
Zlá prvá tretina nás v konečnom účtovaní stála výsledok. Snažili sme sa hrať, ale sled okolností bol proti tomu aby sme sa dostali do tempa, súper aj so šťastím a našim prispením išiel do vedenia. V druhej tretine sme chceli ukázať, že to bola náhoda a búšili sme do súpera, koncovka však nebola dosť uvoľnená a navyše v najlepšom sme inkasovali lacný gól na 0:4. Ani to našich nezlomilo a dreli ďalej. Naštartoval nás Sarvaš premeneným trestným strieľaním a následne ďalšími dvomi gólmi. O chvíľu sme vyrovnali a zdalo sa, že budeme mať psychickú výhodu, opäť sme ale inkasovali a začínali odznova a opäť sme vyrovnali. Záver sme mali smolný, po dvoch nečakaných, lacných góloch sme stratili čo i len bod. Škoda, pretože za neúnavnú vôľu sme si minimálne bod zaslúžili.

7. ročník
MŠK Púchov – HK Brezno 13:0 (3:0, 4:0, 6:0)
Hra v prvej tretine nebola z našej strany zlá, ale dve individuálne chyby súper potrestal. Až do polovice stretnutia mal zápas úroveň a výkon sa podobal hokeju. S každým inkasovaným gólom však upadala morálka na striedačke a zápas sme len dohrávali. Naši hráči počas zápasu súperovi darovali veľa priestoru a logicky to súper využil.

6. ročník
MŠK Púchov – HK Brezno 8:8 (2:3, 2:2, 4:3)
Góly HK Brezno: Schvarzbacher, Auxt (Schvarzbacher), Auxt (Schvarzbacher), Šimko (Auxt), Auxt, Šimko, Šimko (Auxt), Štefančík (Zemko)
Do zápasu sme vstúpili veľmi aktívne. Získali sme dvojgólové vedenie, ale náš súper zvýšil tlak do brány a zakrátko vyrovnal. Zápas bol dramatický až do konca, mrzí nás chyba v závere, ktorá nás stála víťazstvo. Chlapci odohrali naplno celé stretnutie a za výkon si zaslúžia pochvalu.

23.2.2014
5. ročník – prípravný zápas
HK Poprad (4.roč.) – HK Brezno (5.+4.roč.) 5:10 (2:1, 1:7, 2:2)
Góly Br: Štefančík 5+0, Kováčik R. 1+2, Zemko 0+3,Bálint 1+1, Gérer 0+2, Mihály, Hýbela, Ďordík 1+0, Zubák, Lukačovič, Turňa, Kováčik F. 0+1
Štvrtáci Popradu postúpili na finálový Orange turnaj, na ktorý sa pripravujú a keďže našim piatakom skončila organizovaná súťaž, stretli sa tieto dva celky po vzájomnej dohode v Poprade. Mladší súper bol v úvode odhodlaný a húževnatý, vyhral prvú časť. V druhej tretine sa prejavila kondičná prevaha Brezňanov a začali ovládať stretnutie. Tretia časť skončila nerozhodne, kde však naši hráči kontrolovali priebeh stretnutia. Veríme, že toto meranie síl bolo obojstranne prospešné.

23.2.2014
0. – 2. ročník priateľský zápas
HC ´05 Banská Bystrica – HK Brezno 22:0 (11:0, 11:0) / 21:1 (7:1, 14:0)
Gól Br: Medveď
Po minulotýždňovom zápase sme sa dohodli na spestrení prípravy tentoraz s Bystricou. Tento súper bol, ale podstatne lepšie pripravený ako doterajší konkurenti. Malí Bystričania výborne korčuľovali a to im dávalo aj slobodnejšie ruky. Výraznejšie domáci dominovali na B-čku, kde bol vidieť vekový rozdiel. V prípade, že by sme k zloženiu formácií pristúpili podobne ako súper, mohol by byť priebeh priaznivejší, chceli sme však zapojiť všetky deti a tak to bolo miestami skreslené. Veľký rozdiel bol aj na poste brankárov, kde na strane domácich chlapci pôsobili už brankárskym dojmom, no to mi ešte tento post v tejto kategórii nešpecifikujeme a do bránky nastúpili dvaja odvážlivci, ktorí ešte len prídu na to, či je to pre nich to pravé. Odchádzali sme tak trochu smutný, ale treba si z tohto stretnutia vziať pozitíva. Videli sme kam môžeme posunúť svoje výkonnostné hranice.