FOTO: Horehronská metropola podporuje umeleckú činnosť detí, podala pomocnú ruku

Základná umelecká škola v Brezne (ZUŠ) už využíva vynovený objekt pre tanečný a literárno-dramatický odbor.

Eliška Šándorová
Ilustračný obrázok k článku FOTO: Horehronská metropola podporuje umeleckú činnosť detí, podala pomocnú ruku
Zdroj: Mesto Brezno

Na základe žiadosti Základnej umeleckej školy (ZUŠ) v Brezne, ktorú navštevuje viac ako 500 žiakov, ešte vlani začala s rekonštrukciou vlastného objektu na Nálepkovej ulici.

Elokované pracovisko už v týchto dňoch slúži pre vyučovanie tanečného a literárno-dramatického odboru. Informoval o tom brezniansky magistrát.

Malí i dospelí

Vysunuté priestory ZUŠ bude v aktuálnom polroku navštevovať celkovo 109 žiakov prevažne prvého stupňa, no miesto tam nájdu i dospelí študenti.

Výchovno-vzdelávací proces zabezpečuje päť kvalifikovaných učiteľov. V zrenovovanom objekte sa nachádzajú dve tanečné sály, spoločná divadelná sála s malým javiskom, dve triedy, zborovňa pre učiteľov či šatne vrátane spŕch.

„Verím, že do konca školského roka doplníme všetky učebné pomôcky. V tanečných sálach sú už nainštalované zrkadlá a umiestnený základný inventár. Zariadené sú i triedy literárno-dramatického odboru, doriešiť ešte musíme napojenie na telekomunikačné siete,“ konštatovala riaditeľka ZUŠ Gabriela Pravotiaková.

Nemali priestory

Vyzdvihla fakt, že tanečný odbor získal vlastné priestory, ktoré doteraz absentovali. „Od jeho vzniku sa vyučovalo v skúšobni folklórneho súboru Mostár, za čo veľmi pekne ďakujeme a tiež Speváckemu zboru mesta Brezna a Divadelnému súboru Jána Chalupku, vďaka ktorým mohli v prvom polroku tohto školského roka naše dva odbory fungovať,“ dodala Pravotiaková.

Premiestnením literárno-dramatického odboru sa v budove ZUŠ na Krčulovej ulici uvoľnili priestory, ktoré využijú malí či veľkí hudobníci.

Zdroj: TASR

Odporúčame