Eliška Šándorová Správy

Kam na strednú? Školy v Podbrezovej pozývajú na DOD, kde sa dozviete všetko o štúdiu a budúcej kariére

Máte doma deviataka, ktorý si vyberá ďalšie štúdium? Súkromná SOŠ hutnícka ŽP a Súkromné gymnázium ŽP pripravili pre budúcich záujemcov Deň otvorených dverí.

Ilustračný obrázok k článku Kam na strednú? Školy v Podbrezovej pozývajú na DOD, kde sa dozviete všetko o štúdiu a budúcej kariére
6
Galéria

Mnohé generácie (nielen) Horehroncov dreli školské lavice práve v Podbrezovej. Železiarne Podbrezová, a.s., sa radia k najstarším hutníckym spoločnostiam stredoeurópskeho geopriestoru.

Už v 16. storočí sa na hornom toku rieky Hron začali spracovávať rudy železa a iných farebných kovov, na ktoré bol tento región mimoriadne bohatý. História spoločnosti sa začala písať v roku 1840, teda pred viac ako 160. rokmi.

Moderné vzdelávanie

Súkromné gymnázium Železiarne Podbrezová (SG ŽP) začalo svoju činnosť v roku 2006 ako škola pre talentovaných športovcov Horehronia, ktorí chceli získať vzdelanie poskytované gymnáziom a súčasne rozvíjať svoje nadanie v oblasti športu.

Postupne sa škola vyprofilovala na modernú vzdelávaciu inštitúciu, ktorá okrem športového zamerania ponúka aj možnosť študovať v triedach s rozšírením vyučovaním informatiky, anglického jazyka a od tohto školského roka tiež v profilácii STEAM (prírodné vedy a technika). Dnes školu navštevuje viac ako 180 žiakov v ôsmich triedach.

V škole rozhodne nie je nuda. Minulý školský rok bol po športovej stránke mimoriadne úspešný. Vrcholom bola reprezentácia školy a Slovenska na troch svetových podujatiach.

„Sme hrdí na výkony našich biatlonistov, kolkárov, futbalistov a cyklistov, ktorí reprezentujú nielen školu, Horehronie ale aj celé Slovensko. Viacerí z nich sú členmi mládežníckych reprezentačných družstiev Slovenskej republiky. Družstvo chlapcov sa prebojovalo na školské Majstrovstvá sveta vo futsale v Izraeli. Biatlonistky Mária a Zuzana Remeňové sa zúčastnili školských Majstrovstiev sveta v cezpoľnom behu v Paríži a tiež školských Majstrovstiev sveta v zimných športoch – Zimnej gymnaziády v Grenoble,“ hovorí Katarína Zingorová, riaditeľka Súkromného gymnázia ŽP.

Za športové úspechy bolo SG ŽP ocenené v celoštátnej súťaži pod názvom „ŠKOLA ROKA“. Gymnázium sa zapája aj do projektov Európskej únie a do medzinárodných programov Erasmus+.

Súkromné gymnázium Železiarne Podbrezová ponúka v školskom roku 2019/20 možnosť štúdia v profiláciách:

  • šport
  • informatika
  • anglický jazyk
  • STEAM.

Zo školy do práce

Tí, ktorých láka hutníctvo, sa môžu uchádzať o štúdium na Súkromnej strednej odbornej škole hutníckej Železiarne Podbrezová (SSOŠH ŽP), ktorá má zavedený duálny systém vzdelávania.

Žiaci získavajú praktické zručnosti priamo vo výrobnom procese železiarní pod vedením inštruktorov a postupne sa oboznamujú so svojim budúcim pracoviskom.

„Študentom je poskytnuté komplexné materiálne zabezpečenie, moderné odborné učebne a laboratóriá, jazykové učebne, školská rovnošata i ochranné pracovné prostriedky. Vzdelávanie je bezplatné a finančné zabezpečenie žiaka je poskytované podľa učebnej zmluvy,“ dopĺňa zástupca riaditeľa pre praktické vyučovanie Peter Mlynarčík.

Zriaďovateľ garantuje absolventom školy hneď po úspešnom ukončení štúdia možnosť zamestnať sa.

Od októbra 2014 škola pôsobí aj ako Centrum odborného vzdelávania a prípravy pre hutníctvo, strojárstvo a elektrotechniku v hutníckom priemysle.

Deň otvorených dverí na školách sa uskutoční 29. januára 2019 od 8:00 – 16:00 hod. Pre návštevníkov bude na železničnej stanici v Brezne pristavený autobus ŽP s odchodom o 7:25 hod.

Stredné školy Železiarne Podbrezová
6
Galéria
Zdroj: brezno.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie