Utorok 23. júl 2019 Oľga  14 °C
Šport

Karatista Lukáš Kučerák stál na stupni víťazov niekoľkokrát

Rodák z Brezna má za sebou úspešné obdobie. Zo Slovakia open, majstrovstiev Európy aj sveta si odniesol strieborné medaily, z otvorených majstrovstiev v Anglicku zlatú.

Ilustračný obrázok k článku Karatista Lukáš Kučerák stál na stupni víťazov niekoľkokrát
Zdroj: Mesto Brezno

Lukáš Kučerák sa karate venuje od detstva. Dobré výsledky začal dosahovať už ako 10-ročný člen Karate klube MP Brezno pod vedením Petra Jenču, kedy sa stal aj reprezentantom Slovenskej republiky. Odvtedy sa mu stále výborne darí a umiestňuje sa na popredných priečkach aj na svetových podujatiach.

Vlani získal úspechov niekoľko, z ktorých vyberáme tie najvýznamnejšie. Na najväčšej domácej súťaži Slovakia open, na majstrovstvách Európy v Rumunsku, ako aj na majstrovstvách sveta v Taliansku získal druhé miesto.

Naplno sa mu podarilo bodovať aj na poslednej významnej súťaži, otvorených majstrovstvách v Anglicku, odkiaľ priniesol zlato. Ako povedal Lukáš, v jednej súťaži zápasí aj v troch kategóriách, a to seniori do 75 kg, bez rozdielu hmotnosti či v tímoch.

Tréning na úkor voľného času

Rok 2017 síce bol pre Lukáša dosť namáhavý, čo sa odrazilo aj na výsledkoch, no za to bol bohatý na medaily. „Podarilo sa mi bodovať na každom podujatí, až na jedno, ktoré som pre zdravotné problémy musel ukončiť. Som však rád, že som bol úspešný na majstrovstvách Európy aj sveta, kde mi najvyššie stupienky unikli len o chlp," cituje Lukáša samospráva na svojom webe.

Lukáš je dosť pracovne vyťažený, a preto ani príprava na súťaže nie je pre neho jednoduchá. Tréningom sa snaží venovať najmenej trikrát do týždňa, pričom na vrcholové súťaže využíva všetok svoj voľný čas.

„Tento rok ma čakajú rôzne súťaže, medzi nimi aj tie najdôležitejšie, ako sú majstrovstvá Európy a sveta, na ktoré sa chcem dostatočne pripraviť. Chcel by som si z nich odniesť a vybojovať tie najvyššie priečky,“ uzavrel Lukáš Kučerák.

Zdroj a foto: Mesto Brezno

Zdroj: Dnes24.sk