Anton Hrachovský Kultúra

Legendárne krňačky na svahu: Horehronie čakajú parádne preteky

V Nízkych Tatrách sa budú konať medzinárodné krňačkové preteky. Na štart sa postaví takmer 200 pretekárov. O zábavu bude postarané.

Ilustračný obrázok k článku Legendárne krňačky na svahu: Horehronie čakajú parádne preteky
Zdroj: TASR

Viac než 70 zahraničných a stovka domácich „krňačkárov“ sa v sobotu (29. 2.) stretne na južnej strane Nízkych Tatier, aby si zmerali svoje sily na medzinárodných krňačkových pretekoch v treťom ročníku o Veľkú cenu Jasnej.

Informovala o tom Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Región Horehronie s tým, že o najrýchlejší čas na kľukatej trati spod Kosodreviny do Krupovej zabojujú i Švajčiari a Nemci.

Preteky štartujú už v piatok (28. 2.) o 17:00 otváracím ceremoniálom v Brezne.

Pre návštevníkov horehronskej metropoly je pripravený krňačkový exhibičný program priamo na námestí.

Storočné krňačky i legendárne buchty

„Sobota už bude pretekovým dňom a oficiálne otvorenie sa začne o 11:00 v Krupovej. Posádky sa vydajú na trasu na tradičných krniach, teda saniach určených na zvoz sena, storočných dvojkrniach alebo netradičných štvorkrniach. Návštevníci sa môžu tešiť aj na zábavný program v podaní Veselých chlapcov z Horehronia, Krnohárov, bubnovú show, tradičné jedlá zo salaša Zbojská a ich legendárne buchty. Súčasťou bude tiež remeselná dedinka,“ priblížila Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka OOCR Región Horehronie.

Spoluorganizátorom podujatia je mesto Brezno a lyžiarske stredisko Jasná za finančnej podpory ministerstva dopravy a výstavby.

Chcete mať vždy po ruke aj informácie zo Slovenska či zo sveta? Sledujte facebook Dnes24.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie