Kultúra

Múzeum ponúkne výstavu o krásach na Horehroní a v Novohradskej župe

Tradíciu, zvyky a krásu okamihu života na Horehroní a v Novohradskej župe na severe Maďarska priblíži autorská výstava.

Ilustračný obrázok k článku Múzeum ponúkne výstavu o krásach na Horehroní a v Novohradskej župe
Zdroj: TASR

Tradíciu, zvyky a krásu okamihu života na Horehroní a v Novohradskej župe na severe Maďarska priblíži autorská výstava fotografov Anny Nociarovej a Józsefa Homogu, ktorá sa koná v Horehronskom múzeu v Brezne počas celého februára pod záštitou Nadácie Železiarne Podbrezová, a. s. TASR o tom v pondelok informovala Martina Ťažká z múzea.

Ako uviedla, Nociarová je autorkou mnohých samostatných a spoločných výstav doma i v zahraničí, držiteľkou viacerých víťazných ocenení z prestížnych medzinárodných podujatí.

„V jej práci dominujú fotografické príbehy a ľudia. Svojou tvorbou verejnosti predstavuje život oceliarskeho kolosu Železiarní Podbrezová, ale často i prostredie regiónu Horehronia, ku ktorému má hlboký vzťah. Charakterizuje ju poctivá fotografická práca bez "prezdobenosti“. V jej práci cítiť pokoru k fotografovaným objektom a priamosť tvorivého vyjadrenia, čo ju v dnešnom tvorivom prostredí robí inou," konštatovala Ťažká.

József Homoga pochádza z Balašských Ďarmôt v Maďarsku a je držiteľom mnohých významných fotografických ocenení. „Jeho tvorivým prostredím je najmä príroda a človek. Sám hovorí, že zvečňuje pominuteľnosť, zastaví čas, do jedného okamihu vtesná podstatu, to všetko je pre neho úžasný zážitok,“ dodala Ťažká.

Ilustračné foto, archív

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie