Jakub Forgács Správy

Nepríjemná správa z breznianskej nemocnice: Má naplnené COVID-19 lôžka

V súčasnosti hospitalizujú v breznianskej nemocnici už 30 COVID-19 pozitívnych pacientov. Pozitívne testy mali aj desiatky zdravotníkov.

Ilustračný obrázok k článku Nepríjemná správa z breznianskej nemocnice: Má naplnené COVID-19 lôžka
Zdroj: TASR/AP

Nemocnica s poliklinikou Brezno, n.o. pri hospitalizovaných COVID-19 pozitívnych pacientoch prekročila príkazom Ministerstva zdravotníctva SR stanovenú kapacitu reprofilizovaných COVID-19 lôžok (príkaz určil 10% lôžkofondu z 207 lôžok, t.j. 21 lôžok). Informuje o tom nemocnica na svojej webovej stránke.

30 pozitívnych pacientov

„V súčasnosti hospitalizujeme už 30 COVID-19 pozitívnych pacientov,“ píše nemocnica.

Ako sa ďalej uvádza na webe, nemocnica má aj značné personálne výpadky z dôvodu COVID-19: 40 pozitívnych zdravotníckych pracovníkov a ďalších šesť zdravotníckych pracovníkov v karanténe. „Najviac zasiahnuté sú personálne stavy zdravotných sestier,“ upresňuje nemocnica.

Aká je kapacita?

„Naša maximálna kapacita pri COVID-19 pozitívnych pacientoch bola nami vypočítaná na 42 lôžok, vrátane dvoch JIS lôžok a dvoch OAIM lôžok. Predpokladáme, že do konca tohto týždňa bude naša maximálna kapacita lôžkofondu pre COVID-19 pozitívnych pacientov dosiahnutá,“ uvádza nemocnica, ktorá aj naďalej chce robiť všetko preto, aby pacientom nášho regiónu bola poskytnutá potrebná zdravotná starostlivosť.

„Mnohí z nášho personálu pristupujú k vzniknutej situácii obetavo, na úkor svojho zdravia a voľného času,“ dodáva nemocnica.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie