Rastislav Búgel Hokej

Nitrianski hokejisti porazili Brezno: Postúpili do semifinále II. ligy!

Hokejistom HK 96 Nitra sa podarilo postúpiť do ďalšieho kola vyraďovacích bojov. Na domácom ľade si poradili s tímom z Brezna.

Ilustračný obrázok k článku Nitrianski hokejisti porazili Brezno: Postúpili do semifinále II. ligy!

Radosť z postupu spečatili hokejisti HK 96 Nitra na domácom ľade, keď si s tímom z Brezna poradili presvedčivo 6:2. Prvé vzájomné stretnutie v sérii hranej na dve víťazstvá zvládli na ľade Brezna, keď vyhrali 5:6 z pohľadu domáceho celku.

Víťazstvo sa na nitrianskom ľade nerodilo ľahko. Súper sa dostal do vedenia v šiestej minúte zásluhou Tomeka, aby o tri minúty neskôr strelil druhý gól Brezna Pinka. Nitra zavelila k obratu v druhom dejstve, kde sa postupne presadil Tarnóczy, Kurej, Klobučník, Bajtala a Vraník (5:2). Hokejisti spod Zobora napokon spečatili svoj postup šiestym gólom v súperovej sieti (Kalafa).

Semifinálovým súperom nitrianskeho celku sa stane Sabinov, ktorý v štvrťfinále vyradil Levice 2:0 na zápasy.

HK 96 Nitra – HK Brezno 6:2 (0:2, 5:0, 1:0)