Krimi

Opití "frajeri" s dvoma promile za volantom v okrese Brezno: Jeden chcel utiecť do poľa

Obidvaja vodiči už čelia obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. O ich treste bude rozhodovať súd.

Ilustračný obrázok k článku Opití "frajeri" s dvoma promile za volantom v okrese Brezno: Jeden chcel utiecť do poľa
2
Galéria
Zdroj: TASR

Ako na svojom profile píše Polícia – Banskobystrický kraj, hliadka zastavila v okrese Brezno dvoch zodpovedných vodičov, ktorí neváhali sadnúť za volant pod vplyvom alkoholu.

Jedného z nich, 47-ročného vodiča zastavila hliadka polície z Brezna v obci Mýto pod Ďumbierom iba pár minút pred polnocou z piatka na sobotu.

Vodičovi bola pri dychovej skúške nameraná hodnota, ktorá v prepočte predstavuje viac ako 2 promile alkoholu. Vodičovi bola obmedzená osobná sloboda a bol umiestený do policajnej cely, informuje polícia.

„V druhom prípade hliadka polície z Podbrezovej počas svojej služby dnes ráno zastavovala osobné auto, ktorého vodič po zastavení vybehol z auta von a snažil sa hliadke utiecť do poľa. Tento "kúsok“ sa mu však nepodaril, hliadka ho krátko na to chytila," píše polícia.

Počas kontroly sa vodič podrobil dychovej skúške na alkohol, pričom nameraná hodnota u neho predstavovala v prepočte viac ako 1,9 promile alkoholu.

Aj tomuto vodičovi bola obmedzená osobná sloboda a kým bude svoje konanie vysvetľovať pred súdom strávi pár hodín v policajnej cele. Obidvaja vodiči už čelia obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. O ich treste bude rozhodovať súd.

Ilustračné foto, TASR

V okrese Brezno chytili policajti dvoch opitých vodičov
2
Galéria
Zdroj: Polícia SR - BB kraj

Rýchle správy

Najčítanejšie