Katarína Oravská Futbal

V 23. kole Fortuna ligy proti sebe nastúpili ŠK Slovan Bratislava a ŽP Šport Podbrezová. Neškodní hostia súperovu bránu neohrozovali. Podbrezovskému trénerovi sa zápas len veľmi ťažko hodnotil.

Ilustračný obrázok k článku Podbrezovský tréner Benko po zápase so Slovanom hľadal slová ťažko: Porazili sme sa sami!

Prvú gólovú šancu si vypracovali domáci v 10. minúte. Po pravej strane sa vysunul Peltier, ale jeho prudkú prihrávku pred bránu tesne minul Mészáros. Na hrote útoku Slovana sa šikovnými kľučkami predvádzal Soumah, chýbalo však presné zakončenie či presná prihrávka. V 26. minúte sa cez obranu hostí prebíjal Lásik a jeho prienik zastavili faulom. Pokutový kop s istotou premenil Milinkovič.

Neškodní hostia bránu Perniša neohrozovali, jedinú propagačnú strelu vyslal iba Hovančík. Po zmene strán v 50. minúte prihrávku z vlastnej polovice zachytil Mészáros a prudkou strelou do pravého horného rohu Penksovej brány zvýšil vedenie Slovana na 2:0. O 3 minúty neskôr Nworahovu strelu smerujúcu pod brvno Perniš vyrazil. V 68. minúte Soumahov projektil Perniš vyrazil a následná bomba z kopačky Štefánika opečiatkovala brvno brány hostí. V 81. minúte na centrovanú loptu Podia najvyššie vyskočil Migaľa a hlavou upravil na konečných 2:1.

Jozef Chovanec, tréner Slovana: „Hráči cítili dôležitosť tohto zápasu. Dôležité je, že sme získali tri body. Spočiatku sme boli nervózni, hrali sme v inom zložení, chýbali nám niektorí hráči. Po góle hostí v závere zápas dostal náboj.“

Branislav Benko, tréner Podbrezovej: „Ťažko sa mi hodnotí tento zápas. Prakticky sme sa porazili sami. Urobili sme veľa chýb v defenzíve, v ofenzíve sme boli málo odvážni. Prakticky sme sa trochu osmelili až po strelení nášho gólu. S takýmto výkonom na Slovane nemôžeme uspieť.“

ŠK Slovan Bratislava – ŽP Šport Podbrezová 2:1 (1:0)
Góly: 27. (11m) Milinkovič, 50. Mészáros – 81. Migaľa. Rozhodoval: Vlk, ŽK: Migaľa, Podio (Podbrezová), 1153 divákov.
Zostavy a striedania:
ŠK Slovan Bratislava: Perniš – Niňaj, Saláta, Gorosito – Simović – Mészáros, Štefánik, Lásik (71. Čikoš), Milinkovič (89. Čermák) – Soumah (84. Ďuriš), Peltier,
ŽP Šport Podbrezová: Penksa – Migaľa (88. Nosko), Kupčík, Minčič, Greško – Hovančík – Richnák (69. Škutka), Vaščák, Podio, Šlapák (62. J. Pančík)- Nworah.