Podvodníci úradujú v Breznianskom okrese: Skúšali triky na seniorov

Polícia v Banskobystrickom kraji opäť zaznamenala prípady, kedy sa neznámi páchatelia pokúsili o podvod na senioroch.

Ilustračný obrázok k článku Podvodníci úradujú v Breznianskom okrese: Skúšali triky na seniorov
Zdroj: TASR

K niekoľkým prípadom došlo v posledných dňoch v Breznianskom okrese, informovala banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Petra Kováčiková.

„Na túto protiprávnu činnosť, pri ktorej sú seniori okrádaní alebo uvádzaní do omylu, sme za ostatné obdobie upozornili občanov opakovane. Prípadov, kedy je zneužívaná dôvera starších ľudí, však napriek tomu neustále pribúda,“ konštatovala hovorkyňa s tým, že pri skutkoch nešlo o „malé“ peniaze.

Podľa nej podvodníci opäť použili starý známy trik, kedy svojim obetiam zavolali, predstavili sa ako lekári a uviedli, že volajú v mene ich príbuzného, ktorý mal spôsobiť dopravnú nehodu. Pri nej sa zranil tak, že nemôže telefonovať osobne. Od seniorov požadovali uhradiť finančnú hotovosť na účet v banke.

„Našťastie, ani v jednom z ich pokusov sa tentoraz obete zlákať nenechali. Naopak, všetci si informácie najskôr overili u svojich príbuzných a tak zistili, že ide o pokus podvodu. A to je jeden zo správnych spôsobov, ako postupovať v prípade, že zavolá cudzia osoba na pevnú linku alebo mobil. Podvodníci však môžu používať rôzne iné "finty“," dodala Kováčiková.

Ak má občan v podobných prípadoch čo i len podozrenie, že môže ísť o podvodníkov, treba kontaktovať ihneď políciu na čísle 158.

Ilustračné foto, TASR

Zdroj: TASR