Katarína Oravská Krimi

Policajti prehľadávali dom aj priľahlé priestory: Pri razii objavili drogy, náboje a aj zbrane!

V rodinnom dome, ale aj jeho priľahlých priestoroch, sa odohrala policajná razia. Muži zákona počas nej podľa vlastných slov našli nielen drogy, ale i náboje a zbrane.

Ilustračný obrázok k článku Policajti prehľadávali dom aj priľahlé priestory: Pri razii objavili drogy, náboje a aj zbrane!
Zdroj: Policajný zbor SR

„V piatok bola na základe príkazu sudcu Okresného súdu v Brezne vykonaná v jednom z rodinných domov v obci Nemecká, domová prehliadka, pričom v tomto dome, ako aj v ďalších priľahlých priestoroch bolo okrem iného nájdené aj zariadenie na výrobu pervitínu,“ povedala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Petra Vašková.

Ako pokračovala pri prehliadke však nešlo o jedinú vec, ktorú polícia zaistila. „Na mieste bola nájdená aj sušená zelená rastlina, pričom podľa predbežného vyjadrenia expertov ide o marihuanu, kde zo zaisteného množstva je možné vyrobiť až 13 obvykle jednorazových dávok. Polícia našla aj zatavenú striekačku s obsahom bielej kryštalickej látky, kde expertíza potvrdila, že ide o látku pervitín a z množstva, ktoré bolo nájdené je možné vyrobiť až 61 obvykle jednorazových dávok.“

V tom istom dome našli breznianski kriminalisti podľa polície takmer 200 kusov nábojov rôzneho kalibru a tiež viacero kusov rôznych zbraní a rôzne súčasti zbraní. „Nájdených bolo až 169 komponentov zbraní, rôzne zásobníky, samostatné telá zbraní aj telá zbraní s hlavňami. Polícia má v tomto prípade podozrivú osobu, no zatiaľ jej nebolo vznesené obvinenie. V súčasnosti prebiehajú procesné úkony a preto bližšie informácie k prípadu bude možné poskytnúť neskôr,“ priblížila Vašková.

Ako tiež ďalej uviedla v tom istom dome polícia preveruje podozrenie z neoprávneného odberu plynu a elektriny. V súvislosti s adresou, na ktorej sa v piatok vykonala domová prehliadka, vyšetruje polícia v Podbrezovej prípad prečinu krádeže. Polícia má v tomto prípade podozrenie, že tu doposiaľ neznámy páchateľ v čase od konca septembra roku 2010 do piatku neoprávnene odoberal plyn a tiež elektrinu. „Na mieste bolo zistené, že plynový kotol bol od pôvodnej plynovej inštalácii odpojený a jeho následné pripojenie bolo prepojené tak, že aj po demontáži plynomeru zostal kotol stále v prevádzke. Čo sa týka elektriny, prívodný vodič bol násilne vytiahnutý z hlavného ističa a prepojený inštalačným rozvodom na odber elektrickej energie z prístavby rodinného domu. Neoprávneným odberom plynu spôsobil páchateľ pre spoločnosť z Bratislavy škodu, ktorá bola predbežne vyčíslená na 10-tisíc eur a neoprávneným odberom elektriny spôsobil škodu vo výške približne 100 eur,“ dodala policajná hovorkyňa.

Foto: KR PZ BB

Pri razii objavili drogy, náboje a aj zbrane!
20
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie