Eliška Šándorová Krimi

Polícia objasnila šíriacu sa správu o rumunskej dodávke, ktorá v Brezne unáša dievčatá

Nevedomosť alebo úmyselné sírenie senzácie a paniky? Sociálnou sieťou sa šírila informácia, že v Brezne unáša dievčatá rumunská dodávka.

Ilustračný obrázok k článku Polícia objasnila šíriacu sa správu o rumunskej dodávke, ktorá v Brezne unáša dievčatá
Zdroj: TASR

Medzi oficiálnymi účtami má Polícia SR na sociálnej sieti Facebook aj ten, ktorý sa zaoberá podvodmi a šírením falošných správ, tzv. hoaxov. Aktuálne sa vyjadrila k prípadu, ktorý zrejme vystrašil nejedného Brezňana.

Facebookm sa šírila poplašná správa o tom, po Brezne jazdí rumunská dodávka, ktorá unáša dievčatá. Polícia na Krajskom riaditeľstve v Banskej Bystrici prípad preverila a informovala, že je to hoax.

„Opäť a raz tu je prípad, keď ľudia bezhlavo zdieľajú status o dodávke, ktorá má unášať ľudí. Počet zdieľaní sa pohybuje doslova v tisíckach, takže potenciálne zasahuje aj viac ako 100-tisíc ľudí. Danú informáciu sme preverovali na KR PZ v Banskej Bystrici: Šírená informácia je HOAX!,“ informuje polícia.

Ako ďalej dodáva, počet zdieľaní presiahol hranicu 4 000. „Autorka ho v priebehu pár minút po našom zverejnení vymazala a veríme, že to bude pre ňu dostatočné ponaučenie, keďže šírenie poplašných správ je trestným činom,“ dodáva polícia.

Ilustračné foto, TASR

Zdroj: Hoaxy a podvody - Polícia SR

Rýchle správy

Najčítanejšie