Porazil Kotlebu: Novým šéfom BBSK je Ján Lunter!

Zvíťazili sme, vyhlásil v nedeľu hodinu po polnoci kandidát na predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Ján Lunter, ktorý bol najsilnejším vyzývateľom úradujúceho šéfa kraja Mariana Kotlebu.

Novým predsedom Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) sa stane nezávislý kandidát Ján Lunter. Vyplýva to z neoficiálnych výsledkov, ktoré zverejnil Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

Lunterovi sa podarilo od občanov získať 99.169 hlasov, teda 48,53 percenta. Porazil tak doterajšieho predsedu Mariana Kotlebu, ktorý získal 47 502 hlasov, teda 23,24 percenta.

Reštauračno-kaviarenským zariadením v centre Banskej Bystrice, kde čakal na rozhodujúce výsledky volieb, sa ozývalo skandovanie „Lunter, Lunter“ a „nový župan“. Na pódiu spolu s ním stáli kandidáti na poslancov krajského parlamentu, jeho podporovatelia, sympatizanti i synovia.

Lunter všetkým poďakoval za podporu a rovnako kandidátom na šéfa kraja Stanislavovi Mičevovi a Martinovi Klusovi, ktorí sa pred voľbami vzdali svojej kandidatúry v jeho prospech. Podľa neho Slovensku ukázali, že sa dá dohodnúť a veci sa dajú meniť. K urnám malo právo pristúpiť 526 978 voličov. Volebná účasť dosiahla 40,29 percenta.

Zdroj: TASR