Katarína Oravská Iné športy

Posledný master tejto sezóny: Naši šípkari suverénne siahali na najvyššie priečky

V sobotu sa odohral posledný master tejto sezóny. Do turnaja sa prihlásilo 38 hráčov. O výsledkoch informoval Peter Pocklan zo športového klubu 1. Dart club Brezno.

Ilustračný obrázok k článku Posledný master tejto sezóny: Naši šípkari suverénne siahali na najvyššie priečky
Zdroj: Dnes24.sk

Na pozícii 5–6 sa umiestnili Štefan Hájek z Rimavskej Soboty a domáci hráč Pavel Melicher. Pred stupňami víťazov na štvrtom mieste skončil hráč Novák Miroslav Klopan. Tretie miesto si vybojoval Ivan Fiľo z 1. DC Brezno, ktorý nevyužil dve šance dostať sa do finále, keď najskôr vo finále A-strany pavúka prehral s Martinom Škantárom 3:2 a v B-čku mu vrátil prehru Peter Klementy. Vo finále sa teda stretli Peter Klementy z Rožňavy a Martin Škantár z 1. DC Brezno. Martin nedokázal zastaviť rozbehnutého Petra Klementyho, ktorý ho porazil dva krát 3:0 a stal sa víťazom turnaja.

V turnaji žien sa predstavilo 9 hráčok. Vo finále A-čka sa stretli Lucia Pocklanová z Brezna a Nikola Vaňová zo Sučian. Po víťazstve 2:0 postúpila do finále Lucia Pocklanová. Vo finále B-čka sa stretli Nikola Vaňová a Helena Hájeková z Rim. Soboty. Nikola Vaňová dokázala využiť svoju druhú šancu dostať sa do finále, keď si so svojou súperkou poradila 2:1. Vo finále Lucia Pocklanová znova porazila svoju súperku Nikolu Vaňovú a pripísala si tretie víťazstvo v rade.

V turnaji juniorov si prvenstvo domov odniesol Matúš Mesík. Na druhom mieste skončil Adrián Medveď obaja z Brezna. Tretie miesto obsadil Lukáš Lipiansky zo Zvol. Slatiny.

Turnaj dvojíc vyhrali Peter Pocklan s Pavlom Melicherom, pred Martinom Škantárom s Matejom Putnokom, všetci 1. DC Brezno. Tretie miesto si odniesli Anita Knapová s Mirom Klopan z Bratislavy, hrajúci za DC Casíno Nováky.

Foto: Peter Pocklan, 1. DC Brezno

Posledný master tejto sezóny
5
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie