Katarína Oravská Hokej

Prehľad hokejových zápasov: Zubák má najtvrdšiu strelu s rýchlosťou 84 km/h!

Dorastenci sa môžu tešiť z najlepšieho umiestnenia počas ich pôsobenia v druhej najvyššej súťaži. Záverečné zápasy sezóny majú za sebou aj žiaci. Cez víkend sa konalo i niekoľko turnajov vrátane Memoriálu Ladislava Horského. Pozrite sa, ako dopadli.

Ilustračný obrázok k článku Prehľad hokejových zápasov: Zubák má najtvrdšiu strelu s rýchlosťou 84 km/h!
Foto: Katarína Oravská

Jednotlivé zápasy zhodnotil Peter Šulej, člen Výkonného výboru HK Brezno a manažér A mužstva.

1.liga Dorast

V uplynulej sezóne dosiahli dorastenci HK Brezno pod vedením trénerov Sásika a Štefančíka, najlepšie umiestnenie od ich pôsobenia v druhej najvyššej súťaži. Oproti minulosezónnemu siedmemu miestu sa posunuli o dve priečky vyššie a nebyť strastiplnému vývoja zdravotného stavu v mužstve, mohlo to byť ešte lepšie. Kvôli možnosti dať čo najviac priestoru hráčom deviateho ročníka, sme počet hráčov dorastu pred sezónou nastavili podľa toho rozhodnutia. Ale takmer počas celej sezóny sme mali dlhodobo zranených množstvo hráčov, keď sa už zdalo, že sa situácia upokojí, zranili sa iní hráči. Mnoho zápasov tak dorastenci odohrali s minimálnym počtom hráčov. Napriek zložitej sezóne dosiahli na najlepšie umiestnenie. V budúcej sezóne by sme chceli zúročiť skúsenosti množstva deviatakov, ktorí odohrali okrem deviatackej sezóny aj polovicu dorasteneckej a zaútočiť na čelo tabuľky. Uvidíme do akej miery sa podarí udržať káder pohromade, keďže niektorí hráči avizujú záujem študovať a pokračovať v hokeji mimo nášho mesta.

SEZÓNA 2013/14 – KONEČNÁ TABUĽKA

Poradie Tím Z V Vp P Pp Skóre B
1 HK Trnava 44 40 2 2 0 360:106 124
2 HK Mládež Michalovce 44 35 1 8 0 249:109 107
3 ŠHK KŠK Bratislava 44 32 2 8 2 182:110 102
4 MŠK Púchov 44 25 3 13 3 169:129 84
5 HK Brezno 44 22 0 21 1 159:173 67
6 HK ‘95 Považská Bystrica 44 15 5 19 5 148:163 60
7 MHK Dolný Kubín 44 17 2 22 3 139:148 58
8 MŠHK – mládež Prievidza, n.o. 44 15 2 25 2 160:183 51
9 HK 91 Senica 44 14 2 25 3 131:183 49
10 ŠHK 37 Piešťany, s.r.o. 44 13 2 28 1 124:198 44
11 HC Lučenec 44 6 2 34 2 110:295 24
12 Hokejový club 46 Bardejov 44 6 1 35 2 118:252 22

1.liga Žiakov

18.3.2014
9. ročník
HK Brezno – MHK 32 L. Mikuláš 4:8 (2:1, 0:5, 2:2)
Góly HK Brezno: Kostelný (Mirilovič), Giertl (Mirilovič, Kostelný), Giertl (Švantner, Mirilovič), Mirilovič (Kysucký)
Záverečný zápas sezóny sme chceli vyhrať a podľa toho sme sa v úvode zariadili aj na ľade, prvú tretinu sme vyhrali 2:1. Druhá bola ale z našej strany zlá, nevedeli sme včas reagovať na pohyb skúsených hráčov hostí, ktorí boli v sezóne pravidelne zaraďovaní do extraligy dorastu. Najväčší rozdiel bol v pohybe bez puku, naši chlapci nevedeli reagovať po back-čekingu, kedy sme po veľkom úsilí aj tak inkasovali, to nás frustrovalo a prestali sme sa venovať hre. Kým sme sa adaptovali a upokojili súper viedol 2:6. Tretie dejstvo prinieslo vyrovnanú hru a aj skóre, súper si teda udržal štvorgólové vedenie. Dúfam, že si hráči odniesli cennú skúsenosť a budú ju vedieť zúročiť v budúcej sezóne v kategórii dorastu. Budúci víkend si v kombinácii s dorastencami môžu vyskúšať vyšší level hokeja na dvojdňovom turnaji v Brezne.

8. ročník
HK Brezno – MHK 32 L. Mikuláš 3:6 (1:3, 0:2, 2:1)
Góly HK Brezno: Sarvaš (Matzenauer, Faško-R.), Faško-R. (Styk, Sarvaš), Faško-R. (Matzenauer,Sarvaš)
Fyzická vyspelosť súpera nám robila problémy počas celej sezóny. Väčšina našich hráčov pristupovala do hry s rešpektom a bolo to vidieť. Striedavo sa nám darilo zrovnať s touto skutočnosťou, záviselo to od priebehu stretnutia. V tomto zápase bol súper ešte posilnený jedným hráčom, ktorý odohral túto sezónu o dve kategórie vyššie. Jeden hráč nemôže sám vyhrať zápas, ale môže ho výrazne ovplyvniť. Dobre režíroval hru súpera a strieľal góly z rôznych pozícií, hral fyzicky tvrdo a vzbudzoval rešpekt. Napriek tomu sme sa snažili a hrali celých 60 minút. Síce sme nevyhrali, ale za snahu patrí hráčom pochvala.

7. ročník
MHk 32 L. Mikuláš – HK Brezno 8:2 (2:1,5:0,1:1)
Góly HK BR: Nikel (Mihaly), Nikel (Mihaly, Kafrík)
Chlapci odohrali kvalitný zápas a až na päť minútový úsek v druhej tretine sme boli vyrovnaným súperom, miestami sme domácich prevýšili. Naše šance na gól sme nepremenili a prehrali sme. Oceňujem, že sme nezložili zbrane v poslednej tretine a bojovali sme až do konca.

Fun Sport Cup – turnaj v Michalovciach

22. – 23.3. 2014
Dvojdňovým turnajom sme ukončili zápasový kalendár v tejto kategórii. Chlapci odohrali päť náročných zápasov. Postupne sme sa stretli z družstvom Michaloviec 7.roč., 8.roč., Prešovom, Košicami a družstvom dievčat do 15 rokov. V každom zápase sme hrali prvú polovicu zápasu dobrý hokej, no v závere sme ťahali za kratší koniec. Teší nás výhra proti ôsmakom z Michaloviec a predvedená hra proti ostatným súperom. Individuálne ocenenia získali títo hráči: Repka – najlepší center v turnaji, Šimko J. – najmladší hráč turnaja, a cenu najlepší hráči v zápase získali postupne: Auxt, Šimko, Bušniak, Nikel a Belko P.

6. ročník
MHk 32 L. Mikuláš – HK Brezno 11:2 (5:1,3:0,3:1)
Góly HK BR: Auxt (Štefančík, Šimko), Šimko. Zápas sme nezačali dobre a z každej šance súper strelil gól. Potom sme hru vyrovnali, ale súpera sme nedokázali zdolať. V tomto zápase nám viazla koncovka a až príliš ľahko sme inkasovali.

5. ročník 22.3.2014

Memoriál Ladislava Horského VI. ročník turnaja 5. hokejových tried

Už šiestykrát sa konal turnaj, ktorý pripomína rodáka z nášho mesta, ktorého meno nesie aj naša Aréna Brezno, Ladislava Horského. Je pravidlom, že obsadenie turnaja je veľmi kvalitné a tento rok to bolo snáď najlepšie zloženie tímov aké sa v Brezne predstavili v tomto ročníku. Hralo sa systémom dvoch skupín, v ktorých sa stretli domáci Brezňania s Popradom a Levicami. Druhá skupina bola zložená z Dukly Trenčín, HK Sp. Novej Vsi a novinkou boli súperi z Maďarskej Budapešti, konkrétne Gepárds Budapešť.

1. zápas HK Brezno:HK Poprad 5:4 sn (0:1,4:3)
Góly Br: Štefančík (Gérer), Gérer (Zemko), Štefančík (Gérer), Štefančík (Gérer, Zemko), Rozhodujúci nájazd premenil Zemko;
V zápase sa čakalo, kto urobí prvú chybu. Boli sme to my, keď sme neustrážili strelca Popradu. Dokázali sme vyrovnať, no súper znovu odskočil. To sa opakovalo, až sme sa dostali do vedenia 4:3 a keď sa zdalo, že zápas máme v rukách prišlo vyrovnanie. Stále sme však verili v úspech. Prvé nájazdy však premenili hráči súpera, nám sa na poslednú chvíľu podarilo vyrovnať, čo nás nakoplo a nekompromisne zakončil svoj nájazd, ako aj celý zápas Matúš Zemko. Radosť bola obrovská, no zároveň nás už o malú chvíľu čakal druhý zápas v skupine, ktorý sme potrebovali vyhrať.

2. zápas HK Brezno:HK Levice 5:6 (4:4,1:2)
Góly Br: Zemko (sam), Gérer (Zubák), Gérer (Kováčik F.), Štefančík (Gérer), Kováčik F. (Zubák);
Úvod naznačil, že so súperom by sme si mali poľahky poradiť. Zaevidovali to, žiaľ aj hráči a prišiel úpadok koncentrácie. Súper vyťažil s minima šancí maximum a šokoval našich hráčov. Čím viac bežal čas, tým sa prehlbovala frustrácia hráčov a zväzovali sa im ruky. Snáď priveľký tlak domáceho prostredia vnášal nervozitu na hokejky našich hráčov. Viackrát sme v zápase vyrovnali, alebo sme sa dostali do vedenia, najsľubnejšie to vyzeralo po exportnom góle spoľahlivo hrajúceho Filipa Kováčika. Prišli však dva údery, ktoré pochovali naše šance na finále v domácom turnaji. Je nutné podotknúť, že v zápase sme kopili chyby, čo sa pri hokeji občas stáva, no nesmieme zabúdať na systém hry a pozičné postavenie hráčov najmä v našej tretine.

Zápas o 5. miesto v turnaji
HK Brezno:Gepárd Budapešť 8:1 (5:0,3:1)
Góly Br: Gérer (Zemko, Štefančík), Mihály (Melicher, Lukačovič), Gérer (Štefančík), Bálint (Zubák), Štefančík (Zubák, Zemko), Štefančík (Gérer, Kováčik F.), Mihály (sam.), Štefančík (Zemko, Gérer); Hráči sa chceli odvďačiť svojim rodičom ako aj ostatným fanúšikom a k zápasu pristúpili s plnou vážnosťou. Predviedli hru s ľahkosťou, ktorá nám práve chýbala v druhom zápase. Ukázali množstvo pekných akcií, či gólov a zaslúžene vyhrali. Najlepším hráčom HK Brezno v turnaji sa stal obranca Filip Kováčik.

Súťaže zručnosti

Súťaž o najrýchlejšieho korčuliara vyhral hráč HK Levice, súťaž brankárov sa rozhodovala medzi našim Šimkom a maďarským brankárom Budapešti, nakoniec rozhodol posledný pokus, ktorý pasoval za víťaza práve maďarského brankára. Do finále o najtechnickej­šieho hráča taktiež postúpil domáci Štefančík, no vo finále ho o malý kus predstihol hráč Spišskej Novej Vsi. Na našu veľkú radosť sa stal jednoznačným víťazom v súťaži o najtvrdšiu strelu domáci Adrián Zubák, ktorý sa do puku poriadne oprel a dosiahol najlepší pokus s rýchlosťou 84 km/h. Jeho strelu ocenil aj špeciálny hosť Lukáš Bambúch, ktorý hráčom taktiež predviedol tvrdosť svojej strely.

Systém turnaja bol tento krát neoblomný a zaváhanie našich hráčov bolo kruto potrestané. Snáď to tak malo byť, aby si hráči uvedomili, že žiadny zápas nie je dopredu vyhratý a o výsledku sa vždy rozhoduje na ľade. Podceňovanie súperov a obzvlášť úplne neznámych, je väčšinou tvrdo trestané. Ako tréner by som hráčov vystríhal pred podobným chovaním, no zároveň si ich aj zastal, nakoľko vo veľmi dlhej a náročnej sezóne podávali výborné výkony, na čo by sme pri neúspechu nemali hneď zabudnúť.

Celkové poradie tímov v turnaji:

 1. HK Dukla Trenčín

  2. HK Poprad

  3. HK Sp. Nová Ves

  4. HK Levice

  5. HK Brezno

  6. Gepárd Budapešť (Hun)

 2. ročník (22.3.2014) – turnaj v Liptovskom Mikuláši

Štvrtý a zároveň posledný zo série turnajov medzi kvartetom zúčastnených mužstiev sa hral v Liptovskom Mikuláši, termín sa kryl s turnajom piatakov Brezne, na ktorom sa predstavil brankár a osem hráčov štvrtákov Brezna, takže v LM sa predstavili mladší hráči, ktorí dostali príležitosť zbierať cenné skúsenosti. Prekvapení boli všetci, pretože vyhrávať s Breznom neboli v tejto sezóne zvyknutí. Napriek tomu, že sme boli oslabení, sme držali krok so Zvolenom. A dramaticky prebiehal zápas s Mikulášom, ktorý sme nakoniec prehrali o gól. Vyložene nám nevyšiel len zápas s Bystricou, zle sme začali a súper to využil. Že sme na dobrej ceste v príprave mladých hokejistov svedčí fakt, že Mikuláš, Zvolen a Bystrica oslavujú víťazstvo nad našim tímom. Treba si uvedomiť, že ešte pred pár rokmi sme sa s týmito súpermi nemohli vôbec rovnať.

HK Brezno – HKM Zvolen 4:8 (A:A 3:2, B:B 1:5) – góly HK BR: Turňa 2, Vallo 1, Medveď 1
HK Brezno – HC ´05 BB 1:15 (A:A 1:11, B:B 0:4) – gól HK BR: Faško
MHK Lipt. Mikuláš – HK Brezno 5:4 (A:A 2:1, B:B 3:3) – góly HK BR: Turňa, Tóth, Medveď, Škantár po 1

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie