Pondelok 22. júl 2019 Magdaléna  15 °C
Eliška Šándorová Samospráva

Priložte ruku k dielu: Je tu veľká upratovacia akcia Za krajšie Brezno

Nadišiel čas veľkého jarného upratovania, ktoré je v Brezne spojené s celomestskou akciou o najkrajšie upravené okolie.

Ilustračný obrázok k článku Priložte ruku k dielu: Je tu veľká upratovacia akcia Za krajšie Brezno
Zdroj: TASR

Medzi obyvateľmi sa akcia jarného upratovania už stala obľúbená, pričom do zveľaďovania prostredia sa zapájajú aj základné a stredné školy.

„Mesto sa obracia na občanov, aby pomohli pri skrášlení svojho životného prostredia. V spolupráci s technickými službami po tretíkrát vyhlasujeme jarné upratovanie spojené s akciou Za krajšie Brezno,“ informuje mesto na svojom webe.

Vlani sa nahlásili skupinky ľudí z Hliníka, Kiepky, ulíc ČSA, Kozmonautov a Rázusovej. Okolie bytových domov si však skrášľovali aj obyvatelia iných sídlisk, no nie všetci sa prihlásili.

Veľké upratovanie

Zametali štrk, vyčistili trávniky alebo orezali stromy, na niektorých miestach odstránili divoké skládky odpadu. Všetci účastníci získali odmenu.

Mesto chce aj takouto formou prilákať obyvateľov k jarnému upratovaniu, nielenže získajú malú odmenu, ale ich zahreje aj príjemný pocit z dobre vykonanej práce.

Celomestská akcia sa už stala medzi mnohými ľuďmi obľúbená, pretože na jednej strane pociťujú vlastnú zodpovednosť za udržiavanie čistoty svojho okolia a na druhej strane skrášľovanie životného prostredia je pre nich potešením.

Za krajšie Brezno

Nechajte sa tohto roku inšpirovať aj vy, a zapojte sa do akcie Za krajšie Brezno, ktorá je vyhlásená na sobotu 14. apríla od 9.00 do 13.00.

Na záver upratovania môžete na e-mail primátora Brezna Tomáša Abela primator@brezno.sk zaslať fotografiu s informáciami o ukončení, ako aj telefonicky kontaktovať pohotovostnú hliadku, ktorá zabezpečí odvoz odpadu. Technické služby účastníkov odmenia muškátmi a metlou.

Do zveľaďovania okolia sa v piatok 13. apríla zapoja aj základné a stredné školy, ktoré dostanú takú istú odmenu ako účastníci súťaže Za krajšie Brezno.

Využite ešte veľkoobjemové kontajnery

Objemný odpad, ktorý zavadzia, mali možnosť obyvatelia sídlisk v marci a začiatkom apríla vyhodiť do veľkoobjemových kontajnerov. Využiť ich ešte môžu obyvatelia rodinných domov na týchto uliciach:

  • od 9. do 15. apríla – Cesta osloboditeľov, Mliekarenská, M. Benku, Potočná, Mládežnícka, Dolná, Horná, Nová, Vrbová, Krátka, Budovateľská, Poľná, Mostárenská, Lúčna, Rovne
  • od 16. do 22. apríla – Švermova, Jesenského, Hviezdoslavova, Sládkovičova, Hronská, Jilemnického, Pionierska, Šoltésovej, NDH, Rázusova, Černákova, B. Nemcovej, Laskomerského, Bottova, ČSA, Zadné Halny, Lesná, Jarmočisko, Predné Halny, Chalupkova, Stromová, Záhradná
  • od 23. do 29. apríla – Štúrova, Lichardova, Kukučínova, Židľovo, Brezenská, Pod Hôrkou, Kiepka, Klepuš, Rohozná, Tisovská cesta, Podkoreňová, Kuzmányho, Šrámkova, Čipkovo nábrežie

Rodinné domy – extravilán

  • od 30. apríla do 6. mája – Pestrovateľská, Lúčky, Šiašovo, Jelšová, Poľná, Lúčna, Cesta osloboditeľov, Hlbo­ká
  • od 7. do 13. mája – Podkoreňová, Kôšikovo, Zúbrik, Rohozná, Kriváň, Dvoriská, Kozlovo

Skupinové garáže

  • prvé upratovanie od 7. do 13. mája

Pre záhradkárov

  • od 14. do 20. mája – Čachovo, Kuľbová 1, 2, Glianska.

Ilustračné foto, TASR

Zdroj: Dnes24.sk