Utorok 23. júl 2019 Oľga  14 °C
Komunálne voľby

Sám so sebou: Súčasný primátor Brezna nebude mať v komunálnych voľbách súpera

V novembrových komunálnych voľbách sa v horehronskej metropole Brezno bude o post primátora uchádzať iba jeden kandidát, a to súčasný primátor Tomáš Abel.

Ilustračný obrázok k článku Sám so sebou: Súčasný primátor Brezna nebude mať v komunálnych voľbách súpera
Zdroj: FB Tomáš Abel

V histórii komunálnych volieb v tomto meste sa ešte nestalo, aby kandidát na prvého muža mesta nemal súpera. Ako v stredu pre TASR konštatoval Abel, aj toto vníma ako „odpoveď“ obyvateľov na výsledky svojej doterajšej štvorročnej práce a úsilia jeho tímu na magistráte.

Do volieb ide opäť ako nezávislý a získať 2500 podpisov od Brezňanov nemal žiadny problém. Počas štyroch rokov sa snažil spolupracovať so všetkými poslancami mestského zastupiteľstva, či už z koaličných alebo opozičných strán a nachádzať v ich spoločnom rozhodovaní kompromis v prospech občanov.

Napriek tomu, že budúci primátor mesta Brezno je zrejmý, Abel vyzýva občanov, aby v čo najvyššom počte prišli 10. novembra k volebným urnám a odovzdali svoj hlas ľuďom, ktorí ich majú najbližšie štyri roky zastupovať v mestskom parlamente.

O 21 poslaneckých mandátov má záujem 58 kandidátov, ktorých ešte musí po splnení všetkých zákonných náležitostí zaregistrovať mestská volebná komisia. Primátor sa v tento deň dozvie, s akým silným mandátom môže počítať v nasledujúcom funkčnom období.

Tomáš Abel
14
Galéria
Zdroj: TASR