Tomáš Batiz Šport

Slalom žien v Maribore zrušený, nahradiť ho môže Jasná: Budeme povzbudzovať Vlhovú?

Dobre rozbehnutý Svetový pohár slovenských alpských lyžiarok v Maribore zrušili pre zlé počasie. Vlhová po prvom kole figurovala na fantastickom treťom mieste.

Ilustračný obrázok k článku Slalom žien v Maribore zrušený, nahradiť ho môže Jasná: Budeme povzbudzovať Vlhovú?
Zdroj: TASR

Nedeľňajší slalom Svetového pohára alpských lyžiarok v slovinskom Maribore zrušili pre teplé počasie a rozbitú trať. Jury stopla 1. kolo po odjazdení 25 pretekárok a po zvážení podmienok sa rozhodla v súťaži nepokračovať. Slalom mali pritom sľubne rozbehnutý slovenské reprezentantky, Petra Vlhová bola tretia s minimálnou stratou deviatich stotín na Češku Šárku Strachovú a Švajčiarku Wendy Holdenerovú, ktoré dosiahli navlas rovnaký čas. Veronika Velez-Zuzulová dosiahla štvrtý čas s mankom 3 desatín.

Svetový pohár možno nahradia v Jasnej

Petra Vlhová zhruba polhodinu po zrušení súťaže ešte nezačula „šuškandu“ zo zákulisia a na „nadhod“ o dvoch slalomoch v Nízkych Tatrách reagovala: „No, bolo by to určite fajn, ale ja teraz vôbec neviem, hoci sa hovorí o náhrade. Jasná by bola prirodzene super. Je to ale samozrejme veľká škoda, že dnes sa tie preteky zrušili, lebo boli dobre rozbehnuté. Na druhej strane je dobré, že to zrušili, lebo tie podmienky k pretekárkam vzadu neboli férové.“ Podľa kuloárnych informácií z nedeľňajšieho poludnia v Maribore sa organizátori podujatia v Jasnej už skontaktovali v tejto veci s kompetentnými osobami z Medzinárodnej lyžiarskej federácie.

Vlhová môže zopakovať svoj triumf aj vo švédskom Aare

Okrem Jasnej má údajne záujem aj švédske Aare, kde Petra Vlhová pred Vianocami slávila svoj prvý triumf kariéry v SP. Vo Švédsku sa pôjde 23. februára paralelná súťaž, ktorá sa ráta do slalomového hodnotenia. Potom už len Jasná a redukované finále SP vo švajčiarskom St. Moritzi. V Nízkych Tatrách je v piatok 4. marca na programe otvárací ceremoniál v Demänovskej jaskyni, v sobotu 5. marca obrovský slalom a v nedeľu 6. marca slalom.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie