Ťaženie kolkárov Podbrezovej na Svetovom a Európskom pohári: Pozrite, ako sa im darilo

Začiatkom októbra sa zúčastnili mužské aj ženské kolkárske družstvá Podbrezovej na medzinárodných podujatiach, ktorými boli Svetový pohár mužov v rakúskom Harde a Koblachu, resp. Európsky pohár žien v chorvátskom Varaždine.

Katarína Oravská
Ilustračný obrázok k článku Ťaženie kolkárov Podbrezovej na Svetovom a Európskom pohári: Pozrite, ako sa im darilo
Zdroj: Dnes24.sk

Na Svetovom pohári skončilo mužské družstvo po kvalifikácií na piatom mieste, keď mu na štvrté, postupové miesto chýbal jeden kôl alebo lepšia celková dorážka. Informoval o tom Martin Kozák z marketingového oddelenia KO ŽP Šport Podbrezová. Dosiahnutý výkon 3541 sa zhodoval z výkonom štvrtého Szegedu, ktorý mal o 6 kolkov lepšiu dorážku, čo rozhodlo o postupe do Final Four.

Manko už nezmazali

V prvý deň kvalifikácie nastúpili na dráhy dvaja hráči Železiarov. Prvým bol Ivan Čech, ktorý dosiahol výkon 627 bodov a po ňom Erik Kuna 598 bodov, čo stačilo po prvom dni na tretie miesto v priebežnom poradí. V druhý deň kvalifikácie sa predstavili zvyšní štyria hráči. Po hre Milana Tomku (583 bodov), sa držal tím stále na treťom mieste s relatívne veľkým odstupom od nepostupového piateho miesta, avšak po slabších výkonoch Daniela Tepšu (558 bodov) a hlavne Martina Kozáka (538 bodov), sme sa dostali do 39 kolového manka za vedúcu štvoricu.

Posledným hráčom bol Vilmoš Zavarko, ktorý mal za úlohu dobehnúť túto stratu. Výkonom 637 bodov dokázal stratu na štvrtý Szeged vyrovnať, ale nanešťastie, ako bolo vyššie spomenuté, to stačilo iba na smolné piate miesto, ktoré znamenalo po 4-rokov neúčasť medzi najlepšou štvorkou. Víťazom Svetového pohára na rok 2014 sa stal nemecký Zerbst pred maďarským Szegedom, srbským Beogradom a víťazom kvalifikácie rakúskym St.Poltenom.

Vynikajúci štart

Na Európskom pohári žien obsadilo družstvo žien konečné siedme miesto. Po vynikajúcom štarte v podaní Nikoly Tatouškovej, ktorá výkonom 645 vytvorila suverénne nový rekord kolkárne vo Varaždine, ostatné hráčky nedokázali nadviazať na jej výkon a postupne začali strácať istotu postupu do finálových bojov a v konečnom zúčtovaní im chýbalo na postup medzi 4-najlepšie družstvá 13 kolkov s výkonom 3261 kolkov.

Výkony hráčok Podbrezovej: Tatoušková 645, Štefanidesová 554, Diabelková 540, Turčanová/Vaňková 480, Kyselicová Dagmar 526 a Dideková 516. Víťazkami sa stali hráčky rumunského Targu Mures pred nemeckým Scherzeimom a treťou Rijekou z domáceho Chorvátska.

Ďalším víkendom pokračuje slovenská súťaž a bude sa očakávať žreb pre Ligu Majstrov 2014/2015.

Foto: Martin Kozák, KO ŽP Šport Podbrezová

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame