Správy

Teplota, z ktorej doslova mrazí: Najnižšiu zaznamenali v Brezne a ešte to nekončí!

SHMÚ upozorňuje, že nízka teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie a fyzické aktivity v exteriéroch.

Ilustračný obrázok k článku Teplota, z ktorej doslova mrazí: Najnižšiu zaznamenali v Brezne a ešte to nekončí!
Zdroj: TASR

Dnešné ráno bolo v takmer celej Európe mrazivé. Prejavil sa príliv veľmi studeného vzduchu od severu.

„Počasie v našej oblasti je pod vplyvom rozsiahlej oblasti vysokého tlaku vzduchu. Súčasne však po okraji komplexu nízkeho tlaku, ktorý sa rozkladá nad severným Atlantikom prúdi do našej oblasti od severovýchodu veľmi studený vzduch,“ informuje portál iMeteo.sk.

Pri vyjasnení tak teploty klesajú poriadne nízko. Dnešné ranné teploty boli pod nulou takmer v celej Európe. „Najnižšia teplota spomedzi staníc SHMÚ bola zaznamenaná v Brezne, kde teplota poklesla na –15,5 °C,“ dodáva iMeteo.sk.

Meteorológovia v nedeľu na Lomnickom štíte zaznamenali najnižšiu teplotu v rámci polroka, a to –20 stupňov Celzia. Na sociálnej sieti o tom informoval Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ).

Nízke teploty by sa mali v utorok (7. 1.) vyskytnúť v slovenských okresoch ako Námestovo, Dolný Kubín, Tvrdošín, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Brezno, Poprad, Kežmarok, Stará Ľubovňa, Levoča a Spišská Nová Ves od polnoci do deviatej hodiny ráno. Teplota by sa mala pohybovať medzi –15 až –16 stupňov Celzia.

SHMÚ upozorňuje, že nízka teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie a fyzické aktivity v exteriéroch.

Zdroj: iMeteo.sk

Najčítanejšie