Tipy na víkend: Jeseň bez šarkanov nemôže byť!

Babie leto sa podľa meteorológov v týchto dňoch skončí, a tak si užijeme zrejme posledné dni teplejšej jesene. A čo by to bola za jeseň bez púšťania šarkanov?!

Obec Podbrezová Vás pozýva na 20. ročník Lopejského jarmoku, ktorý sa uskutoční v piatok 19. októbra 2018 v miesntej časti Lopej.

Víkend v Brezne začína premiérou Včera, dnes a zajtra…, galaprogramu k 40. výročiu založenia Detského folklórneho súboru Šťastné detstvo. Čas a miesto konania: piatok a sobota o 18:00 hod. Repríza 28. októbra, Mestský dom kultúry.

Šarkany na oblohe

Spoločné púšťanie šarkanov čaká malých i veľkých Brezňanov v sobotu 20. októbra o 14.00 hod na lúke pred nemocnicou pri Kauflande. Podujatie organizuje Mestský mládežnícky parlament Brezno. Môžete sa tešiť na tvorivé dielne, maľovanie na tvár i živú hudbu.

Po úspešných projektoch „Domáce potreby“ a „Trosky“ sa Branči Kováč ako Vec & Škrupo predstavia v breznianskom Bombura klube v sobotu 20. októbra o 21:00 hod.

OZ Horské spoločenstvo, Horská služba Nízke Tatry sever a osadenstvo Útulne Andrejcová pozýva na spoločenský a športový víkend pod Andrejcovou v Nízkych Tatrách pri príležitosti osláv polstoročia od založenia útulne pod Andrejcovou. Počas soboty a nedele sa tam uskutočnia 34. ročník Sherpa Rallye a 2. ročník Andrejcova vertikal. Vic info o podujatí nájdete TU.

Výstava mačiek

Ak sa chcete previesť po kraji, navštívte obec Nemce, kde to bude v sobotu poriadne rozvoniavať. Chystá sa tu 12. ročník medzinárodnej súťaže vo varení kapustnice a príprave zabíjačkového taniera. Okrem bohatého programu sa môžete tešiť aj na súťaž o najlepšiu kuchárku a kuchára. Viac o podujatí nájdete TU.

Ak ste milovník mačiek, vyberte sa do krajského mesta. V Banskej Bystrici, v Aule SZU, bude v sobotu a v nedeľu od 10:00 hod do 18:00 hod medzinárodná výstava mačiek.

Ukončenie poľnohospodárskej sezóny v našom kraji spojené s pestrým programom, farmárskym trhom, ukážok sokoliarstva či jazdy na koňoch sa uskutoční v sobotu v areáli pod Bánošom. Program začína o 10:00 hod.

Ilustračné foto, pixabay

Zdroj: brezno.dnes24.sk