Sobota 20. júl 2019 Iľja/Eliáš  21 °C
Krimi

V Dubovej došlo opäť k "zázraku": Žena prežila zrážku s vlakom, znova úradoval alkohol

Začiatkom marca tohto roka zrazil vlak pri Dubovej iba 19-ročného muža. Tentoraz mala neuveriteľné šťastie 62-ročná žena, ktorá ležala v koľajisku.

Ilustračný obrázok k článku V Dubovej došlo opäť k "zázraku": Žena prežila zrážku s vlakom, znova úradoval alkohol
Zdroj: TV JOJ

Iba nedávno sme vás informovali o tragickej zrážke vlaku a mladého muža z Horehronia. Na železničnej trati medzi Podbrezovou a Dubovou jazdil rušňovodič približne 60-kilometrovou rýchlosťou, keď 30 metrov pred sebou zbadal osobu na koľajisku ležať muža a zrážke už nedokázal zabrániť.

Včera (21. marca) došlo pri stanici Dubová k nehode, z ktorej akoby zázrakom vyviazla tentoraz žena. Žiaľ, oba prípady majú aj niečo spoločné.

Osobný vlak na trati Banská Bystrica – Brezno, ktorý viezol cestujúcich na Horehronie, zablokoval na niekoľko hodín železničnú dopravu. „Šesťdesiatdva­ročná žena ležala v koľajisku tvárou k zemi a nereagovala na prichádzajúci vlak, ktorý brzdil,“ uviedla hovorkyňa banskobystrickej polície Mária Faltániová pre TV JOJ.

Zastaviť rozbehnutý vlak už možné nebolo. Šokovaný rušňovodič sa bežal pozrieť na koľajnice a zistil, že žena zrážku s vlakom akoby zázrakom prežila.

Privolaní záchranári ťažko zranenú ženu s poranením hlavy previezli do nemocnice v Banskej Bystrici. Lekári ju hospitalizovali na traumatológii. Ako dlho sa bude zo zranení liečiť, známe nie je.

Jedno je však isté. Podobne ako v prípade spred pár dní, pod nešťastie sa zrejme podpísal alkohol. „Žena bola pod vplyvom alkoholu, začali sme trestné stíhanie pre ublíženie na zdraví,“ doplnila Faltániová. Okolnosti zrážky vyšetrujú železniční policajti.

Foto: TV JOJ

Zdroj: brezno.dnes24.sk