Eliška Šándorová Iné športy Šport

Výstup na Kráľovu hoľu e-bikom sa stáva tradíciou. Vyštartujte na najvyšší cyklobod Slovenska!

Vysokohorské prostredie, panoramatické výhľady, adrenalínové zjazdy a výborné jedlo, na to všetko sa môžu tešiť návštevníci 3. ročníka otvorenia e-bike sezóny v Šumiaci.

Ilustračný obrázok k článku Výstup na Kráľovu hoľu e-bikom sa stáva tradíciou. Vyštartujte na najvyšší cyklobod Slovenska!
10
Galéria
Zdroj: horehronie.net

Nedeľa 2. júna 2019 sa bude niesť v znamení e-bikových výstupov na najvyšší cyklobod Slovenska – Kráľovu hoľu. Vysokohorské prostredie, panoramatické výhľady, adrenalínové zjazdy a výborné jedlo, na to všetko sa môžu tešiť návštevníci 3. ročníka otvorenia e-bike sezóny v Šumiaci.

Výstup na Kráľovu hoľu e-bikom sa v Šumiaci stáva tradíciou. Dokazuje to už tretia úspešne začínajúca sezóna požičovne E-biky pod Kráľovou hoľou.

Šport do kopcov

„Dopyt po tomto adrenalínom zážitku pretrváva počas celého leta a máme za sebou aj prvú zimnú sezónu na fatbikoch. Dôkazom je rozrastajúca sa flotila našich e-bikov, ktorá má dnes 17 špičkových mašín rôznych svetových značiek. Som nesmierne rád, že môžem odštartovať ďalšiu sezónu. Verím, že bude úspešná a stretnú sa tu stovky e-bikových nadšencov,“ uviedol Peter Polák, majiteľ požičovne pod Kráľovou hoľou.

Tento rok sa otvorenie začne slávnostným príhovorom a občerstvením počas, ktorého nebudú chýbať ani originálne dobroty podľa tradičnej receptúry. S plne nabitými e-bikovými tátošmi sa pelotón na čele s Petrom Polákom vyberie na najvyšší cyklisticky sprístupnený vrch na Slovensku, na Kráľovu hoľu.

Majestátny vrchol sa týči vo výške 1 946 m n. m. a návštevníci si budú môcť plnými dúškami vychutnať prekrásne ničím nerušené výhľady na celé Horehronské Podolie a Vysoké Tatry.

Leto na Horehroní

Okrem gurmánskych návštevníkov čaká i druhá etapa – poobedná jazda na tretí najvyšší hrad na Slovenku – Muránsky hrad. Po oddychu sa športovci vyberú v ústrety nedotknutej prírody národného parku Muránska planina. Z brala Cigánka, na ktorej stoja pozostatky kedysi známeho kráľovského strážneho hradu.

„Návštevníkov srdečne pozývame na otvorenie e-bikovej sezóny v Šumiaci. Veríme, že leto bude v znamení e-bikov na celom Horehroní. Návštevníci si môžu požičať e-biky s dopravou a sprievodcom aj z Brezna, Táľov – hotelov Stupka a Partizán, či Podkoníc,“ dodáva Petra Rizdoňová, výkonná riaditeľka OOCR REGIÓN HOREHRONIE.

Ilustračné foto, horehronie.net

Zo sedla bicykla v našom kraji
10
Galéria
Zdroj: Klaster Horehronie
Zdroj: brezno.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie