Sobota 20. júl 2019 Iľja/Eliáš  21 °C
Katarína Oravská Kultúra

Z programu mestských osláv: Šou majtra sveta v biketriale, vystúpenie tanečného esa či prieraz breznianskymi dejinami

Tohtoročné Dni mesta Brezna sú tu. My sme sa pozreli bližšie na ich pestrý program a vybrali sme niekoľko chuťoviek.

Ilustračný obrázok k článku Z programu mestských osláv: Šou majtra sveta v biketriale, vystúpenie tanečného esa či prieraz breznianskymi dejinami
Zdroj: TASR

Opäť je pripravený bohatý program. Ako povedal Július Obernauer, riaditeľ prípravného výboru Dní mesta Brezna 2015, snažili sa program zostaviť tak, aby oslovili všetky vekové kategórie.

Pre seniorov aj mládež

Hlavný program odštartuje už vo štvrtok od 17:00 do 22:00 Kaviareň pod mestskou vežou. „Opäť sme ako hostiteľa prizvali Otta Weitera, ktorý sa teší pomerene veľkej obľube v kategórii seniorov,“ uviedol Obernauer. Spolu s ním budú účinkovať Andrea Fisher, Nora Blahová, Miroslav Švába, hudobná skupina Marine Brothers a Divadelno-tanečná skupina Studnička pri dennom centre Prameň Brezno. „Ja sa už teším na ich MažorTetky, ktoré sú originálne a úžasné,“ odporúča Obernauer.

Ďalší deň, piatok je venovaný mládeži, ktorá sa predstaví aj vlastných programom a nebudú chýbať zaujímavé súťaže. Obernauer vyzdvihol Bikeshow, v ktorej sa okrem iných predstaví aj majster sveta v biketriale. Jazdec sa snaží na svojom bicykli prekonávať rôzne prekážky bez dotyku tela so zemou. Popoludní chcú z námestia spraviť fitnescentrum.

„Bonbónikom najmä pre žiakov základných škôl je aj to, že od rána pod vedením tanečnej školy Laciho Strika v telocvičniach absolvujú tanečný workshop a podvečer by sa mali aj predstaviť na námestí s tým, čo cez deň nacvičia,“ opísal Obernauer. Tanečné vystúpenie Laciho Strika je naplánované od 17:15 do 17:35.

Večer bude patriť hudbe. „Toho roku bude piatkový večerný program výnimočný tým, že stredoškoláci a návštevníci mestského webu sami hlasovali, koho by chceli a zvíťazila kapela Peter Bič Project,“ priblížil Obernauer.

Brezno v čase

Sobotný program je podľa Obernauera ladený slávnostnejšie, keďže sa Dni mesta konajú pri príležitosti 750. výročia prvej písomnej zmienky o Brezne.

„O 14.hodine bude program, ktorý sme nazvali Brezno v čase, pripravuje ho režisér Mišo Récky, program bude prierezom breznianskych dejín a sú v ňom zapojení členovia divadelného súboru, folklórneho súboru, aj skupina historického šermu, ale aj žiaci zo škôl. Verím, že program priblíži obyvateľom históriu nášho mesta,“ opísal Obernauer.

Okrem toho vystúpia naše domáce kolektívy. Tradične bude na námestí letný jarmok, historický tábor a dvor umenia, ale tentoraz aj banícky a vojenský tábor. V synagóge bude vernisáž s vyhlásením výsledkov už 20.ročníka medzinárodnej súťaže kresleného humoru Bomburova šabľa.

Od 18:00 sa na pódiu predstavia Michal Červienka hrajúci na bajane, gitarista David Bilek a zaspieva aj náš domáci študent konzervatória Maťko Vetrák. Dozvieme sa meno športovca roka. Po ktorom zahrá populárny Vidiek a celý program ukončí ohňostroj.

Čítajte viac:

Breznianski vodiči, pozor: Počas Dní mesta dôjde k uzávere námestia, čaká nás obchádzka

Grafiťáci sa chystajú na tento betónový múr: Radnica ich chce ale skrotiť, pribudnú vraj aj osobnosti breznianskej histórie:)

Počas Dní mesta Brezna sprístupnia zvonicu, bude aj svietiť? Radnica nestráca vieru

Na Dňoch mesta Brezna aj pokus o zápis do knihy rekordov: Neuveríte, v akej disciplíne :)

Letný jarmok v Brezne: INFO, kde, kedy a čo sa bude ponúkať!

Radnica sľubuje: Dni mesta budú výnimočné!

KOMPLETNÝ PROGRAM: Na toto všetko sa tešte počas tohtoročných Dní mesta!

Vystúpenia na Dňoch mesta
6
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk